Bubo19 Bubo19 komentáře u knih

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tato autorka prostě umí psát. Bála jsem se, když jsem viděla, že má kniha přes 700 stran, ale najednou jsem byla na konci a ani mi nevadilo, že se vražda udála skoro v půlce knihy. Kromě toho se vždycky těším na hlavní hrdiny Cormorana a Robin, které jsem si oblíbila už v prvním díle.

30.05.2020 4 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

Knihy o baronce Grimmové jsou pro mě pohodové detektivky, kde se člověk neděsí, co se hlavní postavě může stát, ale po "obyčejné" vraždě u poklidného vyšetřování čeká na to kdo a proč vraždil.

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Cestopisy mám ráda a Karel Čapek jim dodává svůj osobitý styl a pohled, a to nejen na památky a krajinu, ale i obyvatele.

Bota jménem Melichar Bota jménem Melichar Jana Knitlová

Jedna z prvních knih, které jsem přečetla sama a dodnes skvělá oddechovka při nemoci nebo špatné náladě.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Neuvěřitelně poutavě napsaná kniha o drsném kraji a drsné době. Přestože bydlím nedaleko, o některých historických událostech z této oblasti jsem nevěděla. Z knihy jsem měla často stísněný pocit, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla a už se těším na další díl.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Skvěle napsaná kniha, často hodně drsná, ale to se u knihy, jejíž děj se odehrává v Afghanistánu dalo čekat. Hlavní hrdina není zrovna příklad kladného hrdiny, takže jsem měla problém se s ním ztotožnit, ale dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací o životě v Afghanistánu, jeho historii a náboženství. A zase jsem si jednou uvědomila, jak jsem ráda, kde žiji.

Skála Skála Peter May

U knihy je v charakteristice napsáno, že se jedná o detektivní román, ale detektivní zápletka je zde spíše druhotná, zato skvěle popisuje život v tomto nehostinném kraji prakticky mimo civilizaci. Po zhlédnutí cestopisu o ostrově Lewis, jsem úplně viděla hlavního hrdinu, jak se tam jako kluk prohání na kole. Jen některé příhody z dětství mi připadaly zbytečně zdlouhavé.

Island Island Jiří Kolbaba

Kniha plná nádherných fotografií. Vyvolala ve mně vzpomínky a také pocit, že bych si dovolenou na Islandu ještě ráda někdy zopakovala.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Knihu jsem se rozhodla číst, protože mi téma připomnělo oblíbenou Agathu Christie. Příběh naprosto splnil mé očekávání, napínavý děj, ale ne přehnaně hororový, logické vysvětlení a zajímavý závěr.

29.05.2020 5 z 5