Brongi Brongi komentáře u knih

Takoví jsme byli 1 Takoví jsme byli 1 Júki Obata

(SPOILER) Za poskytnutí knihy vděčím @humbook_blogeri @humbook #spoluprace

Pokud hledáte romantickou mangu ze střední školy, u které si spíš odpočinete, pak bych se určitě nebála po Takoví Jsme byli sáhnout. Je to milý příběh se sympatickou hlavní hrdinkou, která se zamiluje do školního idola, i když se k ní nechová pěkně. Je to příběh o tom, jak jsou lidská srdce neovlivnitelná. Dozvídáme se, že Jano byl zamilovaný do dívky, která zemřela, a evidentně se z toho úplně nedostal. Docela mě zajímá, jak nakonec vztah mezi Nanami a Janem dopadne. Na druhou stranu byl děj na můj vkus možná až příliš strohý a občas byly v knize takové zbytečné rozhovory, ve kterých se snažíte najít pointu, přestože v nich žádná není, ale to je možná jen můj nezvyk na mangy :D

05.07.2023 3 z 5

Převzetí Převzetí Vojtěch Záleský

Jsem čtenář, který miluje v knihách originalitu, ať už jde o nové světy, rasy obyvatelstva.. A tohle kniha dokonale splňuje. Tajemné záření, změtvoři, hilfové, mordeři, prostě naprostá pecka! Ze začátku vás možná maličko vyděsí drobná nepřehlednost, ale nebojte - akční scény vás hned do děje vtáhnou a nepustí až do samého konce. A že tam takových scén je :D I postavy byly skvělé! Dovolím si vyzdvihnout vztah Meg k sobě samé, její vnitřní souboj, to se mi vážně líbilo. Takže rozhodně můžu doporučit ^^
Knihu jsem si mohla přečíst v rámci spolupráce s @humbook #humbookblogeri a ještě jednou děkuji

23.06.2023 5 z 5

Čepel tajemství Čepel tajemství Tricia Levenseller

Pokud vás omzely stereotypní badass hrdinky ve fantasy knížkách, zbystřete, prosím! Ziva, mladá kovářka, totiž taková rozhodně není. Trpí sociálními úzkostmi a mívá panické záchvaty, které se někomu mohou zdát možná přehnané, ale můžu vám s jistotou říct, že přesně takové jsou i ve skutečnosti. Všechny postavy dostaly v průběhu příběhu dostatek prostoru, abyste si je zamilovali. No a děj? Jeden zvrat za druhým, vážně, několikrát jsem dokázala jen překvapeně zírat. Utíká velice rychle, obzvlášť tedy druhá polovina a konec (přes začátek jsem se trochu prokousávala). Jediné, co mi v knize chybělo, je mapa, ta by se opravdu hodila :( Myslím ale, že pokud po ní sáhnete, nezklame vás! A já jdu mezitím vyhlížet druhý díl :D
Za přečtení knihy vděčím @humbook_blogeri!
Ig: @knizni.hrdinky

15.09.2023 5 z 5

Zmrzlinářky Zmrzlinářky Jennifer Dugan

Za poskytnutí knihy vděčím @humbook_blogeri a @humbook v rámci #spoluprace

Od knihy jsem sice neměla větší očekávání než letní queer romanci, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Celá zápletka byla totiž uvěřitelná a já se do situace obou dívek dokonale vcítila. Fallon mi byla strašně sympatická, i když se občas chovala trochu nerozumně. Přesto jsem si čtení moc užila a doporučuji knihu i vám, pokud přes léto nebudete vědět, po čem sáhnout!

23.07.2023 4 z 5