Brainy Brainy komentáře u knih

Smlouva s Evou: Zkouška lásky Smlouva s Evou: Zkouška lásky Jitka Volfová

1 hvězdička za odvahu autorky toto vydat. Jinak opravdu nemohu nic pochválit.

10.03.2014 1 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Knížka mě velice překvapila. Čekala jsem, že to bude další napodobeniny Stmívání. Místo toho je to reálný, uvěřitelný, upřímný a citlivý příběh dvou solitérů. Oba měli strach si k sobě někoho pustit a zároveň to chtěli. Líbilo se mi, že se kniha obešla bez zbytečných klišé, sebelítostných výstupů či záchvatů sebeobětování. Doufám, že autorka v dalších knihách nesklouzne ke stereotypům a zůstane výjmečná.

06.03.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Příjemné překvapení, které není jen sladkou knížkou pro náctileté, jak by od ní člověk čekal, ale i napínavým pátráním po pravdě a minulosti. Jsem zvědavá i na další knihu, která bude z pohledu Holdera.

06.03.2014 4 z 5

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Přišlo mi, že knihu psala náctiletá slečna, která má ráda telenovely. Napsáno je to povrchně, bez vykreslení postav, bez uvěřitelnosti. Postavy jsou černobílé, vše je nereálné. Mám zásadu vždy dočíst knihu i kdyby byla sebehorší, u této mě to stálo opravdu hodně sil. Dávám 2 hvězdičky za to, že se autorce podařilo tuto knihu dostat na trh a že byla lepší než její druhý díl.

10.03.2014 2 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Knihu jsem si přečetla před týdnem, ale chtěla jsem si nechat nějaký čas, než napíši komentář. Ze začátku mě kniha moc nebavila, Hlavní hrdinové se hned milovali, hned spolu bydleli, on byl nádherný a populární, ona krásná a vše uměla (tančit, mluvit několika jazyky, vařit,...), dialogy byli nereálné. Po polovině knihy mě to již začalo bavit, sice jsem oba aktéry nechápala, ale už to bylo zajímavé, uvěřitelné, už byli reálnými postavami. Nápad s CD je výborný, za to dávám velké plus. Kniha mě nenadchla ani neurazila, nutila mě k zamyšlení, jestli bych já ustála manželství s hvězdou. Pokud autorka napíše další knihu, také si ji přečtu.

24.03.2014 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Upřímně, české současné autory příliš nečtu, ale zde jsem udělala na doporučení výjimku a rozhodně nelituji. Originální a vtipný příběh, u kterého se rozhodně nenudíte. Během dvou dnů jse přečetla oba dva díly (třetí vyšel včera, ten jsem ještě nestihla). Tato autorka se rozhodně zařadila mezi moje oblíbené autory. Pokud si chcete přečíst knihu s originální a nevšední zápletkou, u které se zároveň pobavíte, tak si určitě přečtěte tuto knihu.

06.03.2014 5 z 5