Blue Blue komentáře u knih

Kolty bez pozlátka Kolty bez pozlátka Jiří Brdečka

Pozoruhodná kniha, u níž čtenář zažívá velmi rozporuplné pocity. Jelikož po této knize sahá zpravidla čtenář westernů, má pocit rozčarování, že hrdinové jeho oblíbených příběhů byli ve skutečnosti poněkud jiní a vůbec reálie, jež zná z kovbojek, tak úplně neodpovídaly skutečnosti. Na druhou stranu je tento čtenář rád, že se dozvěděl hodně zajímavých věcí a získal určitý nadhled nad věcí. A obrovské potěšení skýtá jazyk, Brdečkova nádherná čeština plná jemného humoru. Měl jsem k dispozici druhé vydání knihy, do níž chtěl údajně autor přispět ještě jednou pistolnickou historií, což už mu pro časné úmrtí ale nebylo dopřáno. Je to velká škoda.

13.02.2012 5 z 5

Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Jules Verne

Moje nejoblíbenější verneovka a jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih vůbec. A vracím se k ní pořád. Souhlasím, že Dumas je Dumas, ale dodávám, že Verne je Verne. Tahle napodobenina se moc povedla.

10.02.2012 5 z 5

Rota zbabělců Rota zbabělců Jack Schaefer

K Rotě zbabělců jsem nenašel cestu, byť jsem četl, že si této své knihy autor snad nejvíce považoval. Mně to nesedlo. Zato První krev je solidní westernový příběh, jehož hlavním kladem je "překvapivý závěr". Toto souborné vydání se těžko celkově hodnotí, protože Rotě bych dal tři hvězdy a Krvi čtyři. Já mám vůbec raději, když knihy vycházejí samostatně. Nepochopil jsem, proč to TaM takhle zkomplikovali. Něco vydají samostatně (Kaňon) a něco takhle dohromady. Dělají to ale i další editoři. Je to špatný zvyk a měl by se vymýtit.

10.02.2012 4 z 5