Rota zbabělců

Rota zbabělců https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79324/rota-zbabelcu-79324.jpg 4 13 3

Dvě delší novely Rota zbabělců a První krev doplňuje kratší, anekdotická povídka Moje městečko. První příběh je z období občanské války Severu proti Jihu, druhá popisuje přepadení dostavníku a ve třetí se jedná o to, jak důležitý je šerif jako ochránce pořádku.

Literatura světová
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Company of Cowards , 1957

Luigi1
17.08.2020 5 z 5

Čtení o občanské válce USA Severu proti Jihu mě moc baví,pěkné čtení.

DuncanIdaho
29.10.2018 5 z 5

Opět pěkný příběh, tentokrát z doby občanské války v USA. Hrdinové nebyli ideální hrdinové, ale nakonec to s nimi bylo jinak.

Blue
10.02.2012 4 z 5

K Rotě zbabělců jsem nenašel cestu, byť jsem četl, že si této své knihy autor snad nejvíce považoval. Mně to nesedlo. Zato První krev je solidní westernový příběh, jehož hlavním kladem je "překvapivý závěr". Toto souborné vydání se těžko celkově hodnotí, protože Rotě bych dal tři hvězdy a Krvi čtyři. Já mám vůbec raději, když knihy vycházejí samostatně. Nepochopil jsem, proč to TaM takhle zkomplikovali. Něco vydají samostatně (Kaňon) a něco takhle dohromady. Dělají to ale i další editoři. Je to špatný zvyk a měl by se vymýtit.