Kolty bez pozlátka

Známý autor satirického Limonádového Joe napsal tentokráte seriosní vyprávění o třech populárních pistolnících Divokého západu, kteří kdysi v revolverových mythech, pokřiveni falešnými retušemi, vzněcovali fantasii mládí. Jsou to příběhy Divokého Billa Hickoka, Billy Kida a Jesse Jamese, líčené (pokud byly autoru prameny dostupny) tak, aby historická pravda a skutečnost co nejhodnověrněji vystoupila. Je tu nejen zachycena životní dráha těchto osob, ale také doba, tehdejší způsob života, vývoj osobnosti v určitých společenských a historických podmínkách. Autentické fotografie, doprovázející text, pomáhají dokreslit reálnou představu, na rozdíl od barvotiskových rodokapsových seriálů falešné romantické legendy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75675/kolty-bez-pozlatka-75675.jpg 4.226
Povídky, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Kolty bez pozlátka

Hezy
14.01.2016

Kniha mě velice zaujala. Až jsem koukal, kolik v ní naleznu informací ohledně těch, kteří se proslavili již ve svých divokých dobách. Ačkoliv by to asi autor nerad slyšel, tak při čtení této knihy jsem napjatý stejně tak jako při čtení westernového akčního příběhu. Nejvíce poutavou částí pro mě byla část o Billy Kidovi a válce v Lincolnu, která by se klidně dala nazvat už v té době takovou mafiánskou válkou.

Blue
13.02.2012

Pozoruhodná kniha, u níž čtenář zažívá velmi rozporuplné pocity. Jelikož po této knize sahá zpravidla čtenář westernů, má pocit rozčarování, že hrdinové jeho oblíbených příběhů byli ve skutečnosti poněkud jiní a vůbec reálie, jež zná z kovbojek, tak úplně neodpovídaly skutečnosti. Na druhou stranu je tento čtenář rád, že se dozvěděl hodně zajímavých věcí a získal určitý nadhled nad věcí. A obrovské potěšení skýtá jazyk, Brdečkova nádherná čeština plná jemného humoru. Měl jsem k dispozici druhé vydání knihy, do níž chtěl údajně autor přispět ještě jednou pistolnickou historií, což už mu pro časné úmrtí ale nebylo dopřáno. Je to velká škoda.

Po strništi bos
Po strništi bos