blogerka blogerka komentáře u knih

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Ja som túto knihu čítala ešte v originále niekoľko rokov dozadu a pred re-readingom v slovenčine som si ani tak nespomínala na dej, ako na tie úžasné pocity, ktoré som pri čítaní mala. Pamätám si, že som celú noc strávila úplne pohltená príbehom, ktorý vo mne rezonoval ešte niekoľko dní po dočítaní. Mužský rozprávač v romantických knihách sa nie vždy vydarí, ale do Adama som sa zamilovala zas a znovu, tentokrát možno ešte viac, pretože som mala možnosť nakuknúť do jeho mysle. Garantujem vám, že takmer do úplného konca nebudete tušiť, ako to celé dopadne, ale neoľutujete ani jednu minútu strávenú čítaním. Také je to fantastické :)

03.08.2015

Fanúšička Fanúšička Rainbow Rowell

Kniha, ktorú mnohí prirovnávajú ku "greenovkám". Tú podobnosť (v ľahkom, pútavom, vtipnom a kvalitnom písomnom prejave) som síce postrehla aj ja, ale osobne sa mi Fanúšička páčila omnoho viac. Chvíľu mi trvalo, kým som sa začítala, a potom to už šlo - nie ako v lete na sánkach ale ako v zime v rakúskych Alách na snowboarde. Čítalo sa to jedna radosť a žrala som každú jednu vetu, každú jednu postavu a vlastne všetko :D
Konečne viem, čo to znamená, keď niekto povie, že k nemu kniha prehovorila. Fanúšička prehovorila ku mne a ako vidím, tak v tomto zďaleka nie som výnimočná, lebo dokázala zaujať fakt obrovské množstvo čitateľov. Tak som rada, lebo ma vždy vie potešiť, ak sa u nás darí fakt vynikajúcej, kvalitnej knihe a nie nejakej hlúposti s dobrým marketingom.

10.06.2015 5 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Túto knihu odporúčam každému, kto má rád príbehy zamerané na vzťahy, ale nemusí príliš presladenú romantiku. Je to lepšie, než by sa dalo vyčítať z anotácie, fantasticky napínavé, plné zvratov a dobrej drámy. A nie je to ani také depresívne, ako bývajú niektoré slovenské knihy, v ktorých sú hlavnými hrdinovia dospelé, osudom skúšané ženy v strednom veku. Jednoducho kvalitný príbeh, kvalitné čítanie, ja som bola dosť spokojná :)

09.12.2015

Alfa Alfa Jasinda Wilder

No rozhodne to malo viac deja než niektoré iné erotické knihy, aj keď to nešlo na úkor horúcich scén. Na postavy som si najprv musela chvíľu zvykať, ale časom som si ich obľúbila, najmä hlavnú hrdinu Kyrie, ktorá chvalabohu nebola úplne neskúsená naivka :) Máte pocit, že čítate o reálnej žene, dokážete sa s ňou stotožniť aj napriek tomu, že nie vždy súhlasíte s jej rozhodnutiami. Hlavný hrdina je ešte tajomnejší než priemerní tajomní hrdinovia z erotických romancí :D Snáď do polovice ani nepoznáte jeho meno a aj potom iba tak tápate v tom, čo je vlastne zač a čo skrýva... Alfa je príjemné, oddychové a správne šteklivé čítanie, ktoré dáte za zopár chladných večerov a ja ho vrelo odporúčam.

09.03.2015

Prečo sme sa vlastne rozišli? Prečo sme sa vlastne rozišli? Liane Moriarty

Prečo sa vlastne Alice a jej manžel rozišli? Akože úprimne žiadna iná otázka vám nebude chodiť po rozume, kým tu knihu nedočítate. To vám hovorí niekto, kto má za sebou jednu celú bezsennú noc strávenú čítaním do 4. hodiny rannej. A keďže pre mňa je vždy otázka no.1: "A je to romantické?" tak áno, je to romantické, ale nie tak sladko a prehnane romantické, ale skôr "nachádzame s v skutočnom svete a riešime reálne problémy" romantické. Takže kto má rád takéto typy kníh, tak smelo do toho, Liane Moriartyová je v týchto veciach profíčka :)

05.12.2014

London Road London Road Samantha Young

U nás na Slovensku to práve vyšlo a môžem len a len odporúčať. Podľa mňa bola kniha ešte lepšia než Dublin Street a to už je čo povedať. Skvelé hlavné postavy a čo je pre mňa dôležité - takisto aj skvelé vedľajšie postavy a silný príbeh. Nie je to len o sexe, ale horúce scény sú proste.....hmmmm :) Nájdu sa tu hlavne všetci milovníci dobrej knižnej romantiky :)

15.04.2014

Reťazec skazy Reťazec skazy Fredrik T. Olsson

Napínavý thriller ktorý som aj napriek jeho dĺžke zhltla za jeden deň. Akonáhle sa to rozbehlo, nevedela som prestať čítať a potrebovala som nutne zistiť, ako to skončí. Milujem, keď sú v knihách hádanky a kódy a tu bolo toto všetko a ešte omnoho viac. Teším sa na film, dúfam, že ho naozaj natočia, pretože toto vidieť v kine bude úplný masaker...

10.10.2014 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Mňa kniha veľmi milo prekvapila. Bála som sa, že už to nebude to, čo bývalo, ale Bridget je stále tá istá zúfalka, ktorá je zdrojom smiechu aj v tých najbizarnejších situáciách...Ani som nevedela, ako som tento záverečný diel potrebovala, až kým som si ho neprečítala :)

06.06.2014 5 z 5

Radšej vždy Radšej vždy Jessica Ann Redmerski

Po dlhej šnúre neúspechov s výberom kníh som konečne narazila na niečo, čo ma neskutočne bavilo. Zbožňujem romantiku, ale nie vždy sa mi podarí vybrať si niečo nenáročné ale kvalitné zároveň. Radšej vždy je pokračovanie jednej z mojich obľúbených kníh - Radšej nikdy - a smelo poviem, že to bolo dokonca lepšie, než prvý diel. Redmerská nám zjavne mala ešte stále čo povedať a všetko sa to premietlo do nádherne spracovaného pokračovania ľúbostného príbehu Camryn a Andrewa a ja teda rozhodne neľutujem, že som s ním strávila pohodový októbrový víkend :)

29.10.2014