Blekking Blekking komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha mě nějak nenadchla. Asi jsem měla příliš vysoká očekávání. Ale aby ne, když na mě ze všech stran doléhaly nadšené ódy a chvála. Asi to bude tím, že jsem si sama prošla podobným break downem, který trval nějaký ten měsíc. Ale tak daleko, jako hlavní hrdinka, jsem naštěstí nezašla. Ono najít nějaký smysl života, životní směr, cestu, říkejme tomu jak je nám libo, není žádná sranda. Několik posledních kapitol jsem už přeskakovala, jen abych se už konečně dostala ke kýženému konci. Nakonec jsem byla ráda, že hlavní hrdinka dospěla ke svému šťastnému konci, který pro ni byl zároveň novým startem. Každopádně ke knize se neplánuji vracet.

15.04.2023 3 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Tato manga rozhodně není pro každého. A i ti, co se vyžívají v morbidní tematice, by se měli mít na pozoru. Párkrát se mi udělal knedlík v krku, musela jsem mangu na chvílí odložit. Zvědavost byla ale silnější. Čtení není na dlouho, za to ve vás zanechá silný pocit znechucení. Znechucení nad ohavností zločinců, kterým se daří vyhýbat se spravedlnosti. A co samotná ústřední postava? Dan je teprve kalibr. Jeho způsob pomsty je na hraně všeho. Na jednu stranu koná spravedlnost. Na druhou stranu je psychopatický vrah. Je špičkovým detektivem, ale zároveň sériový vrah. Kdo vlastně je? A jak to sním dopadne? Má zvědavost nezná hranic a proto se těším na další díly.

18.02.2023 4 z 5

Kopernikk & Sitka Adventure Foto-story kniha Kopernikk & Sitka Adventure Foto-story kniha Jan Řeháček

Kopernikkovu tvorbu sleduji už nějaký ten rok. Jaké bylo mé nadšení, když jsem se dozvěděla o připravované knize. Kromě úchvatných fotografií vlčáka Sitky, hor a nespoutané přírody, je kniha doplněna o autorovo vyprávění. Dozvíme se o úplných počátcích jejich cesty, o vzestupech i pádech, síle přírody a samozřejmě tu jsou i nějaké zábavné momenty :) Především se tu ale dozvíme o Sitkovi a cestě za objevením krás přírody a fotografie. Kniha jako celek je jednoduše nádherná. Fotografie vykouzlí nejeden úsměv, zamyšlený pohled, fascinující pocit. Příroda je zkrátka mocná čarodějka a člověk, který dokáže zachytit její kouzla v celé její nádheře, je prostě machr.

16.12.2022 5 z 5

Strašidelné město - O světle a temnotách Strašidelné město - O světle a temnotách Zuzana Holasová

Knihu jsem poprvé četla, když mi bylo deset let. Dodnes má v mé knihovně své čestné místo. Příběh je napínavý a poučný. Ilustrace jsou naprosto kouzelné a příběhu dodávají na jedinečnosti. Strašidelné město je jediná kniha, kterou jsem si z dětství uchovala.

08.05.2022 5 z 5

Enzym omládnutí Enzym omládnutí Hiromi Shinya

Kniha mi neuvěřitelně pomohla. Měla jsem silně zanesený organismus od silných léků. Měla jsem vysoký stupeň obezity, kolísavý krevní tlak, alergie,... Dodržování mini půstů a změna skladby jídelníčku mi pomohla ke ztrátě přebytečných kil a znovunastolení rovnováhy v mém těle. Děkuji doktoru Shinyovi, jeho rady a poznatky jsou k nezaplacení.

02.05.2022 5 z 5

Konejšivé signály Konejšivé signály Turid Rugaas

Výborná kniha pro všechny,kdo vlastní hafana,nebo uvažují o pořízení.Autorka má bohaté zkušenosti s komunikací mezi psem a člověkem.A také mezi psy samotnými.I když je knížka tenounká,je nabitá informacemi jak se vyvarovat chyb v komunikaci se svým psem,předejít jeho strachům a pomoct mu navázat kontakt s dalšími psy.Zjistíme jaké existují psí signály a co jimi signalizují.Výborný pomocník pro výcvik i nápravu hafanů :)

01.03.2017 5 z 5