Konejšivé signály

Konejšivé signály https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213778/mid_konejsive-signaly-213778.jpg 5 178 36

Norská cvičitelka psů, popsala jev, který nazvala konejšivými signály. Jedná se o řeč těla, s jejíž pomocí psi komunikují a předcházejí konfliktům a agresivním reakcím. Turid Rugaas se začala tímto jevem zabývat podrobněji a zmapovala jeho možné využití při výchově psa a cvičitelské praxi.

Betti
22.01.2024 5 z 5

Je to skvělá, naučná kniha o tom, jak porozumět řeči těla psů. Když pochopíme konejšivé signály, které psi vykazují, předejdeme tak konfliktům mezi psy a lidmi a také mezi psy mezi sebou. Ačkoli se o psy zajímám hodně, byly v knize pro mě nové informace. Konejšivé signály by měl znát každý majitel psů.

Renike
28.11.2023 5 z 5

Mimořádně užitečná kniha, plná informací a poznatků o konejšivých signálech psů. Všem majitelům psů doporučuji.

_Lucie_97
26.02.2023 5 z 5

Knížek o lepším chápání našich čtyřnohých lásek není nikdy dost a tato se určitě řadí mezi ty nejlepší, jaké jsem kdy přečetla. Neřekne vám přesně návod, co kdy a jak dělat, ale spíš začnete více vidět, co váš pejsek děla a číst jeho pocity. Určitě se budu ke knížce ještě vracet! Nejvíce mě zaujalo zíváni na uklidnění a otáčení hlavy ze strany na stranu na známku přátelství!

Nikiny
11.02.2023 5 z 5

Kniha má skvělé postřehy a jsem ráda, že jsem si k ní našla cestu. Určitě mi pomůže lépe pochopit mého psa, doporučuji všemi 10!

Jana-Marie
08.01.2023 5 z 5

Super knížka, která mi pomáhá lépe chápat svého psa. Ke knize se budu určitě vracet a pořídím i ostatní autorčiny knihy.

CimToZeJaManon
10.12.2022 5 z 5

Pokud máte psa a doopravdy vám na něm záleží, prosím, přečtěte si tuto knihu. Zjistíte totiž, že my lidé psům vůbec nerozumíme.

Souteska
03.08.2022 5 z 5

Mám ráda knihy, které pomáhají rozklíčovat chování a řeč psů, hodně věcí se můžeme přiučit o psech a i o lidech.
Konejšivé signály jsou vlastně geniální věc. Když máte kolem sebe naštvané členy rodiny, napadlo vás někdy, že takový konejšivý signál stojí za to vyzkoušet? Mně to tedy funguje na psy i na lidi, i když si to člověk musí upravit dle situace.
Za čtivost a důležitost poselství dávám plný počet a pejskařům i milovníkům přírody vřele doporučuji.

Niriel
25.07.2022 5 z 5

Tuhle knihu by si měl přečíst každý. Jako bonus pro nečtenáře je napsána jen na pár stránek a doprovází ji spousta krásných fotografií.
Myslím, že kdyby si každý přečetl tuhle knihu, bylo by na světě víc spokojených a pochopených psů.

Kerberos
29.06.2022 4 z 5

Kniha do které budu často nahlížet, je v ní plno důležitých informací.

Mabie
14.02.2022 5 z 5

Psi jsou jakýsi katalyzátor pohody, takže když umíme koukat a víme co hledat... Tato kniha by měla být povinná pro všechny chovatele a řada našich předsudků a špatných interpretací by pak netrápila nejen naše psy, ale ulehčilo by to i naše soužití v rodině. A nejen se psy.
Psí “řeč těla” v pár bodech, kterou moc doporučuji.

Sirina
06.11.2021 4 z 5

Stručné, jasné, výstižné. Plus je popsáno několik dobrých příkladů.
Musím se přiznat, že teď mnohem víc pozoruji našeho psa a opravdu to funguje. Člověk ani netuší, co všechno ta drobná psí gesta znamenají.

domihruzkova
02.11.2021 4 z 5

Rozhodně se jedná o knihu, která vám naservíruje zajímavé informace o tom, jak s vámi a svým okolím váš čtyřnohý parťák komunikuje. Bohužel mi chybělo hlubší vysvětlení, jak na jednotlivé signály reagovat a uvedení do praxe.

Marfulka007
26.09.2021 3 z 5

Zajímavá knížka, nicméně možná i proto, že jsem o ní ještě před přečtením hodně četla a slyšela, jsem od ní čekala něco trochu jiného, možná něco trochu více. Jednotlivé konejšivé signály bych asi potřebovala ještě dovysvětlit a přidat mnohem více příkladů s vysvětlením... Nejvíce se mi líbila část s příběhy ze života. Každopádně jsem i tak ráda, že jsem ji přečetla. Je to úzká knížečka, přečteno za dva večery.

Sajdak
11.06.2021 5 z 5

Velmi krásná kniha. Stručné a srozumitelné podání informací. Hned po přečtení jsem začala zkoumat signály mého pejska, takže si myslím, že pro mě kniha rozhodně měla význam. Líbily se mi také fotografie a obrázky s příklady.

krab
03.03.2021 3 z 5

Zajímavé, ale tak nějak jsem od toho čekala víc a většina konejšivých signálu pro mě nebyla nová. Zaujaly mě hlavně příběhy z praxe cvičitelky.

Kája_95
28.12.2020 5 z 5

Neskutečné, jak taková hubená kniha dokáže obsahovat tak kvalitní litereturu. Konečně porozumíte svému psu, začnete si všímat konejšivých signálů. Doporučuji a dávám plný počet hvězd.

Varvara
08.10.2020

Obohacující. Škoda, že jsem to nečetla před 25 roky, když jsme si pořídili psa. A škoda, že se tohle neučí na veterině.

Kishidlo
01.08.2020 5 z 5

Dá se přečíst za jedno odpoledne a spolu se Střetem kultur by to měly být dvě knihy, jejichž přečtení by podmiňovalo pořízení psa. Bohužel si spousta lidí pořídi psa bez toho, aby byla ochotna si kvůli němu přečíst knihu :(

crazyslunicko
01.06.2020 5 z 5

Skvělá knížka pro všechny chovatele a majitelé psů. Jednoduše a krátce popsáno co nám chce náš pes říct. Ikdyž v některých částech si nejsem jistá, že to pasuje na našeho pejska. :D :D :D

monika_v_trapu
23.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka, kterou zvládne přečíst každý. Na pár stranách popsáno tolik užitečných věcí!