BlackFairy BlackFairy komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Ale jo, dobrý příběh. Mě osobně trochu trvalo, než jsem se srovnala se čtením tu v první osobě, tu ve třetí... Kladně hodnotím to, že na konci přeci jen milé překvapení, že vše není tak, jak se jevilo.
Dobré čtení na sychravé odpoledne a večery. Koupeno, přečteno, posláno dál.

24.11.2016 4 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Nádherný příběh. Na knihu jsem narazila v LK a pořídila kvůli tomu, že se jedná o příběh z Indie, kterou mám ráda a kvůli obálce, která mě prostě zaujala.
Nádherný příběh (vlastně oba dva). Není to žádný strhující příběh, takže komu nesedne příběh, asi to pro něj bude nuda. Přesto, že důležitou roli v knize hraje láska, souhlasím s komentáři, že se rozhodně nejedná o přeslazenou červenou knihovnu.
Knížka ve mě po dočtení rezonovala, jen jsem seděla a dovstřebávala příběh.
Jsou knihy, které si koupím, přečtu a pošlu dál a potom jsou knihy (jako kašmírový šál), které si koupím, přečtu a najdu jim místo ve své knihovně, protože vím, že se k nim ráda vrátím :)

24.11.2016 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Výborný námět, děj běží pěkně, pořád se něco děje, nemá hluchá místa. Nejspíš si nenajde fanoušky u čtenářů, kteří si hlavního hrdinu potřebují zamilovat, komu vadí ostřejší výrazy. Ani k jednomu táboru nepatřím, přesto "jen" tři hvězdičky. Poslechla jsem si příběh, dobrý, jedu dál. Trvalejší pocit to ve mě nezanechá a co mě přímo iritovalo bylo neuvěřitelné množství anglických frází. Naštěstí jsem i se svou chabou znalostí angličtiny nepotřebovala k ruce slovník, ale dá se předpokládat, že 100% čtenářů v čr bude rozumět? Že bychom alespoň k frázím foukli hvězdičku a pod čarou poskytli těmto čtenářům překlad? Nééé, proč?

24.11.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown