bibi70 Online bibi70 komentáře u knih

Hlava v hlavě Hlava v hlavě David Böhm

Chytrá a vtipná kniha plná zajímavých informací.

18.06.2023 5 z 5

Moje zvířata Moje zvířata Milena Lukešová

Milé a vtipné básničky s půvabnými ilustracemi.

21.05.2023 5 z 5

Kluci a holky z naší školky Kluci a holky z naší školky Václav Fischer

Milé a laskavé básničky pro malá dítka.

14.05.2023 5 z 5

Lékař na sídlišti / Matka Santerrová Lékař na sídlišti / Matka Santerrová Serge Grafteaux

Kniha, na kterou se nezapomíná. Lékař na sídlišti je příběh mladého doktora, jehož prvním působištěm je sídliště. Veselé i smutné příběhy s pacienty, neustálé problémy s předsudky, špínou, těžkými podmínkami, nedostatkem spánku, tomu všemu lékař čelí odhodláním vykonávat co nejlépe své povolání a pomáhat lidem. Také Matka Santerrová je působivá četba, sledujeme životní příběhy statečné ženy, kterou nezlomí bída, úmorná dřina, nedostatek jídla, válečné útrapy ani tragické události v rodině, žena, kterou čtenář lituje a současně obdivuje.

25.07.2022 5 z 5

Řekni, že jsi Tachovská Řekni, že jsi Tachovská Kateřina Tachovská-Vestman

Poutavě zachycené příběhy dvou významných brněnských rodin, do jejichž osudů dramaticky zasáhla historie.

27.06.2022 5 z 5

Veselé diktáty Veselé diktáty Jiří Dědeček

Knížka, která je dokladem, že i záludný pravopis je možné zvládnout bez trápení. Je chytrá, vtipná, zábavná.

01.08.2021 5 z 5

Svědek Svědek Václav Řezáč (p)

Tuto knihu, celou ušmouranou a poškozenou jsem našla v antikvariátu a stála pouhou pětikorunu. Přečetla jsem horu knížek, ale žádná se mi tak nedostala pod kůži. Není to čtení na jedno odpoledne, odkládala jsem ji a přemýšlela o plíživém zlu, jež zde autor tak mistrně vykreslil. Navíc je napsaná krásným jazykem.

16.11.2020 5 z 5

S koňským srdcem S koňským srdcem Karel Keslly Mazánek (p)

Důmyslně vystavěný příběh s mrazivým podtextem.

01.09.2020 5 z 5

Nikam se necpi! Nikam se necpi! Jiří Štědroň

Bavit lidi není žádná legrace a zarputilý hrdina této hořce úsměvné knihy to nemá lehké. Kultivovaný jazyk, svižný děj, dokonalá znalost prostředí i lidských povah, nadhled a humor jsou zárukou příjemného čtenářského prožitku.

25.04.2019 5 z 5

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Napsat trefné parodie na díla známých autorů vyžaduje hodně velký spisovatelský um. Nejvíc se mi líbí Dva lektorské posudky, jsou skvostně napsané a velmi vtipné.

31.07.2018 5 z 5

Netečné nebe Netečné nebe Karel Tachovský

Skvělá sbírka výjimečného tvůrce.

29.06.2018 5 z 5

Obrazárna Obrazárna Josef Brukner

Hravé a vtipné básničky ke slavným i méně známým obrazům. Chytrá a poučná knížka, k níž se ráda opakovaně vracím.

03.06.2018 5 z 5

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Právě jsem dočetla. Vtipné, veselé básničky. Děti je určitě ocení. Pobavily i mne a to už dávno dítě nejsem.

06.04.2018 4 z 5

Nové nápady laskavého čtenáře Nové nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Vynikající knížka, při jejím čtení jsem se skvěle bavila.

02.03.2018 5 z 5

Uvězněni Uvězněni Dana Šimková

Knihu Uvězněni jsem četla v parném létě a mrazilo mě, tak sugestivně dokázala autorka popsat strastiplné putování skupinky lidí v bludišti podzemních jeskyní a jejich zoufalou snahu vyváznout a zachránit se. Je to kniha, od níž se člověk nemůže odtrhnout a až do konce čte se zatajeným dechem.

23.02.2018 5 z 5

Olesja Olesja Alexandr Ivanovič Kuprin

Úchvatný milostný příběh, v němž je něha, tajemno a krutost.

19.02.2018 5 z 5