Beruskazelena Beruskazelena komentáře u knih

Národní účetnictví: nástroj popisu globální ekonomiky Národní účetnictví: nástroj popisu globální ekonomiky Richard Hindls

Kniha je dle mého názoru psaná přehledně, snaží se čtenáři problematiku vylíčit co nejsrozumitelněji. Důežité základy nebo souvislosti jsou vždy patřičně vysvětleny a napříč knihou i rekapitulovány. Součástí jsou příklady, jak se jednotlivé postupy používají. Pokud se chce někdo seznámit s problematkou národních účtů, rozhodně doporučuji.

10.10.2015 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kniha je velmi poutavá, čtivá a děsivá. V jistých pasážích cítíte nepříjemné mrazení v zádech, obzvlášť pokud máte silnou představitost. Autorovi se podařilo nejen zkonstruovat skvělé děsivé scény, ale i velmi dobře vystihl vnitřní pocity a myšlenky jednotlivých postav. Knížku jsem přečetla až po shlédnutí filmu, takže jsem si za Jacka Torrance automaticky dosadila postavu J. Nicholsona, který se mimochodem pro tuto roli neskutečně hodí. Až s knihou jsem pochopila zásadní věc, co to je vlastně to osvícení apod. (ale nejspíš to bude jen mou "zabržděností"). Když jsem teď "osvícenější", hodlám opět shlédnout filmové zpracování...

25.11.2013 5 z 5

Velmi vydařená trilogie. Karla Čapka čtu velmi ráda a toto dílo je jedno z mých nejoblíbenějších. Určitě si jej přečtu za nějaký čas znovu. Moc hezky napsané a čtivé.

25.11.2013 5 z 5

The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský (dvojjazyčná kniha) The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský (dvojjazyčná kniha) Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes nikdy nezklame. Napínavé, tajemné a čtivé.

25.11.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kompletní dílo 50 odstínů "čehosi" je dle mého názoru přeceňováno, nicméně je čtivé. Trilogii jsem přečetla za týden. Nejedná se o žádné porno, i když stydlivějším povahám to tak můžem připadat. Vykrádání trilogie Stmívání (Twilight) je téžce znát - nejspíš proto to má i takový úspěch.
Každý díl má jisté zajímavé momenty, ale jinak jsou zbytečně zdlouhavé. Popisování erotických scén je ze začátku zajímavé, ale postupně se to opakuje stále dokola - stejné výrazy, stejný scénář. Od druhého dílu mě poto zajímalo především jak se vyvine zápletka, sex mě spíše zdržoval.
Není to špatné, je to odpočinkové a čtivé, ale není to takový trhák, který bych od toho humbuku okolo očekávala.

24.11.2013 3 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Výborný, čtivý a napínavý příběh! Tato kniha je součástí trlogie Děti kapitána Granta, Dvacet tisíc mil pod mořem a Tajuplný ostrov a myslím, že z celé trilogie je toto dílo nejvydařenější.

10.11.2013 5 z 5