Beramar Beramar komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nejlepší knížka, co jsem za posledních pár let četla. Doporučuji.

29.12.2020 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Knížka se přečte na posezení, jednak je krátká, jednak se od ní neodtrhnete. Je to velice poučné a drsné čtení. Tímto řadím Čapka mezi mé oblíbené autory.

30.04.2021 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Naprosto úžasná kniha, u které, když dočtete, tak litujete, že už je konec. Doporučuji k přečtení.

10.01.2021 5 z 5

Černý chléb Černý chléb Georges-Emmanuel Clancier

Knihu jsem přečetla už podruhé a zase mě vzala za srdce. Čte se velice dobře, na konci jsem měla chuť začít od začátku, ale dám si trochu pauzu, zatím bude mít Černý chléb své čestné místo v knihovně. Určitě doporučuji k přečtení.

19.01.2021 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Pod vlivem kladných hodnocení a také proto, že se mi líbil seriál, jsem si tuto knihu zařadila do čtenářské výzvy. Bohužel ve čtvrtině už jsem to odložila, protože mi došlo, že tam prostě žádný děj nebude. Zoufale jsem postrádala přímou řeč, které je tam jako šafránu. Jedná se spíše o popis cirkusu a životu v něm, než o vyprávění. Bohužel knihu nechávám rozečtenou.

23.03.2021 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Moje první setkání s Danem Brownem. Bohužel, velké zklamání. Děj předvídatelný, mnoho naprosto nereálných scén, někdy úplně zbytečných. Autor si s tím zřejmě nedal moc práce. Asi byla chyba, že jsem nezačala Šifrou mistra Leonarda, kterou jsem si chtěla přečíst původně, ale nechtěla jsem "přeskakovat". Možná dám panu Brownovi ještě šanci. Jednu hvězdičku dávám za snahu a za hezké ambigramy :)

27.02.2023

Zmizelý Chodov Zmizelý Chodov Miloš Bělohlávek

Zajímavě a čtivě napsaná knížka, spousta historických fotografií, doporučuji především pro starousedlíky :)

24.02.2021