Belle Morte Belle Morte komentáře u knih

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

I když jsem velká fanynka knižní ságy Nástroje smrti, tato kniha mě uchvátila mnohem více. Jak už vybráním doby, kdy se děj odehrává, tak i postavami. U Nástrojů smrti mi trošku vadí neschopná a věčně fňukající Clare. Knížku jsem přečetla jedním dechem a už se těším na další díl, který by (díky bohu) měl vyjít už za pár dní.

15.05.2016 5 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

I když toto není vůbec můj typ knih, přišla jsem k ní naprosto náhodou, tak jsem z ní byla unesená. Jak čistě, pravdivě a bez příkras popisuje myšlenky (zhrzené) ženy. Hořký a občas černý humor se mi také velmi zamlouval. Knihu jsem četla před více, jak dvěma lety, ale pokaždé, když si na ni vzpomenu, vykouzlí mi to úsměv na rtech. Sarkasmus v knize je tak zřejmý a opravdový, že to ani jinak nejde.

15.05.2016 5 z 5

V erbu slunce V erbu slunce Arnette Lamb

Krásné dobré poledne, musím se přidat do diskuse, jelikož některé komentáře mě velmi zaskočily. Ano, opravdu v knize jsou erotické pasáže. Ale co jiného počkat, když je to knížka z červené knihovny? Musím říct, že některé tyto pasáže mají jen pár řádků. V jiných knihách tohoto žánru se tyto scény prodlužují na celé kapitoly. To mi teprve přijde přehnaný. V této knize je to velmi decentní a v naprosto únosné míře. A krásně pasují k situacím. U knihy se mi líbí, že má nějaký děj, který se pouze netýká sexu a svádění. Řeší se konflikty pohraničí, které skutečně existovaly a hlavní hrdinka není jen nějaká pipinka, která se zamíchá do jakéhosi problémů a potřebuje mužnou pomoc. Ale je svéhlavá, vychytralá a velice inteligentní. Kniha se mi velmi líbila a líbilo se mi i to, jak kniha byla napsána. Zbytečně se to netáhlo, děj měl spád. Já mohu jen doporučit.

11.04.2016 5 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Neuvěřitelně působivá knížka, která člověka vtáhne do děje. Není to jen další slátanina o puberťácích a upírech, není to přehnaně načančané a ani naivní. Člověk si musí říct, že by to mohla být i pravda. Je to reálné, surové a drsné. Knihou jsem naprosto nadšená a těším se na další díly.

08.06.2016