bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Škorpion: Kniha 3 a 4 Škorpion: Kniha 3 a 4 Stephen Desberg

Nadherny pribeh, skvela ilustrace

05.10.2023 5 z 5

Na cestách s Franzem Kafkou Na cestách s Franzem Kafkou Judita Matyášová

To by člověk neřekl, jaký byl ten kluk Kafků světošlápek a kam všude jezdil za ženami či lékaři... nádherně a hlavně chronologicky uspořádaná bydliště, prázdninové i léčebné pobyty... jako startovací kniha určitě stojí za přečtení i laikům, kteří o Kafkovi moc nevědí

30.09.2023 5 z 5

Nebezpečný ostrov Nebezpečný ostrov Jaroslav Němeček

vzpomínka na dětství a každoměsíční postávání u stánku PNS na podpultový čtyřlístek

21.08.2023 5 z 5

Politické (o)bludy Politické (o)bludy Štěpán Mareš

sranda od začátku do konce a skvělá Marešova kresba... když to člověk dnes pročítá, říká si, že to snad ani nemohla být pravda... bohužel ano

22.07.2023 5 z 5

Pokrývač Pokrývač Miloň Čepelka

Poslouchal jsem jako audioknihu namluvenou samotným autorem a byl to velmi příjemný, zajímavý a poutavý zážitek

11.07.2023 5 z 5

Temnými cestami Temnými cestami Jean van Hamme

Nádherné příběhy, skvělá ilustrace

05.07.2023 5 z 5

Garfield chodí spát se slepicemi Garfield chodí spát se slepicemi Jim Davis

jedna velká pohoda ;o))

21.06.2023 5 z 5

Asterix - Říše středu Asterix - Říše středu Olivier Gay

Dal bych přednost klasickému komiksu, tyhle kreslené pohádky mne moc neberou

05.03.2023 4 z 5

V očích měli plameny V očích měli plameny Oldřich Šuleř ml.

Kniha je skvěle napsaná a vypointovaná, čte se "sama"...
i přes tragičnost příběhu je mnohdy velmi vtipná. Namátkou mne zaujala glosa dědečka přeživšího gulag: "Lepší hřebík do prdele, nežli Rusa za přítele".

Téma je perfektně zpracováno s použitím velkého množství historických pramenů i vzpomínek pamětníků a pro mne, jako šumperáka, má příběh další rozměr, díky znalosti reálií, v nichž se odehrává, i mnohých postav.

24.01.2023 5 z 5

Josef Mánes Josef Mánes Olga Macková

zajímavá osobnost i malířské dílo, kniha stojí určitě za přečtení

15.01.2023 5 z 5

Klid před bouří / Calm before the storm Klid před bouří / Calm before the storm Jaroslav Kučera

Taky bych chtěl mít ten dar, vidět, umět a vyfotit ten zlomek okamžiku. Neumím, tak jen závidím a obdivuji. Hlavně ty pěkný holky, který vůbec nestárnou ;o))

14.01.2023 5 z 5

Záhadné príhody pána Tragáčika Záhadné príhody pána Tragáčika Zbigniew Nienacki

Skvěle jsem si oba příběhy užil. V dobách dětství jsem přelouskal všechny české díly a na slovenské jsem si netroufal. Tak teď, na stará kolena, si plním dětské sny ;o))

02.01.2023 5 z 5

Život je prevít, ale krásnej Život je prevít, ale krásnej František Dostál

krásné obrázky

26.12.2022 5 z 5

Bimba - velká kniha komiksů Bimba - velká kniha komiksů Tomáš Prokůpek

Skvělý počin autorů, díky za něj, člověk si alespoň rozšíří obzory.

18.12.2022 5 z 5

Zvoník z Cukmantlu: Dvacet pozapomenutých osobností předválečných Jeseníků Zvoník z Cukmantlu: Dvacet pozapomenutých osobností předválečných Jeseníků Matěj Matela

Kniha je velmi čtivá, text má spád a je krásně vypointován, byť jde "pouze" o životopisy význačných osobností Jesenicka. Krom toho jsou příběhy skvěle doplněny obrazovou přílohou, která podtrhuje kvalitu díla a zvyšuje čtenářský požitek.

Autor mi při křtu knihy vetkl do věnování mimo jiné slova "příjemné počtení". Myslím, že jsem jeho přání vyhověl a knihu si opravdu užil. Těším se na další tvůrčí počin.

04.12.2022 5 z 5

Jan Reich Jan Reich Jan Reich

20.11.2022 5 z 5

Posilování stresem: Cesta k odolnosti Posilování stresem: Cesta k odolnosti Pavel Kolář

Skvělá a komplexní kniha o celostní medicíně, donutí člověka přemýšlet v souvislostech, že když tě něco bolí, může to souviset s něčím úplně jiným ;o))

08.10.2022 5 z 5

Garfield jde do ráje Garfield jde do ráje Jim Davis

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

22.09.2022 5 z 5

V šest u divadla V šest u divadla Michaela Kollerová

Nás pamětníky by jistě potěšilo více jmen na obou stranách barikády ;o)) např. kdo byl ředitelem muzea v roce 1990, a kdo ředitelem Průmyslové školy, držícím hladovku?

19.09.2022 5 z 5

Moderní umění Moderní umění Trewin Copplestone

přehledně udělaná kniha od fauvismu po stilj včetně bohaté obrazové přílohy, tak, že i laik pochopí rozdíly

15.09.2022 5 z 5