bastina

Deti TatranyDeti TatranyMilan Igor Chovan

Výborná kniha.

04.09.2019

Dlhé sú tiene severuDlhé sú tiene severuHans Ruesch

Kniha o živote, ktorý je tvrdý, neúprosný a jemu sú prispôsobené zvyky a tradície Inuitov. Chvíľami som s hrôzou čítala o ich spôsobe života, ktorý bol prispôsobený ich kočovaniu na severnom póle. Neskôr mi to prišlo úplne prirodzené.
Určite ju odporúčam prečítať.

30.11.2017

Osud tak chcel - rozhovor s Jozefom KroneromOsud tak chcel - rozhovor s Jozefom KroneromJozef Leikert

Prierez spomienok a hlbokých myšlienok. Posledný rozhovor s človekom s veľkým Č.

08.08.2017

Na ostrověNa ostrověTracey Garvis Graves

Áno, bola tam zakázaná láska, romantické klišé, ale nevadilo mi to. Prišlo mi to prirodzené, veď byť na ostrove niekoľko rokov a neukojiť túžby, ba asi nešlo.
Spoločné zážitky, úskalia,boj o prežitie a ani ja som nevnímala chlapca ako chlapca. Asi to tak malo byť.
Celkovo kniha nebola zlá, poukazovala na to, aké by to bolo keby. Zamyslela sa som sa aj ja, či by som bola schopná prežiť a odolať.
Už po nej nesiahnem, ale som rada, že som si ju prečítala. Niekedy treba aj takéto.

17.07.2017

Ilúzia šťastiaIlúzia šťastiaKatarína Gillerová

Život je nevyspytateľný, tak by som charakterizovala tento príbeh a osudy kamarátiek.

19.06.2017

Anjel nad TeheránomAnjel nad TeheránomGina Nahai

Odporúčam. Tak ako som ju zobrala do rúk a začala čítať, tak som len nemo čakala, čo bude ďalej. Neviem, čo k nej napísať iba prečítajte si ju. :)

31.03.2017

Ľudovít XIV. kráľ slnkoĽudovít XIV. kráľ slnkoMichel de Decker

Kniha opisovala skôr jeho milostný život a jeho patálie s manželkami, milenkami. Ale páčila sa mi. Možno niekomu, bude chýbať viac faktov, no čo k milostnému životu viac napísať. Bolo tam všetkého primerane. Je to moja šálka kávy.

05.03.2017

Levandulový pokojLevandulový pokojNina George

Páčila sa mi, napriek tomu, že vo mne vyvolala smútok. Nežná, jemná, citlivá zobrazujúca sondu do duše, asi aj tej mojej. Normálne som si pri jej čítaní veľa vecí uvedomila, a keď doznejú tieto pocity, tak mi bude kniha aj chýbať :) Odporúčam.

31.03.2016

Zomrieť znovaZomrieť znovaTess Gerritsen

Knihu môžem odporučiť, napätie,prepojenie príbehov, nové poznatky a super strávený čas pri čítaní. Odporúčam, tak ako aj ostatné knihy od tejto spisovateľky. Inak pre mňa je od nej táto naj.

18.03.2016

Nonstop knihkupectví pana PenumbryNonstop knihkupectví pana PenumbryRobin Sloan

Skvelá kniha :)

10.03.2016

Krásná FilipínaKrásná FilipínaBrigitte Riebe

Vďaka knihe som sa dozvedela o živote Filipíny a FerdinandaII. Páčilo sa mi aj prepojenie príbehu a náuky o bylinách. Na druhej strane, škoda, že dej bol rýchly a kým sa čitateľ spamätal, čo sa udialo, už sa odohrávalo niečo iné. Pre mňa bola kniha príjemnou odychovkou.

05.01.2016