-BARBIE- -BARBIE- komentáře u knih

Zazářit Zazářit Jessica Jung

Na začátek je dobré poznamenat že nápis na obálce (v lásce a K-popu je dovoleno vše...) vůbec nedává smysl vzhledem k ději knihy. Možná mi ale něco uniklo? Na to že to je ale první kniha nezkušené autorky je to velmi dobrý výkon. Zároveň bylo pro mě - člověka co slyšel za život asi 3 K-popové písničky - téma velmi obohacující, neboť jsem nic z toho dříve nevěděla. Po přečtení zbývá říct jediné: "Respekt všem K-pop idolům i cvičencům kteří takovýhle obrovský tlak vydrží"

14.04.2024 4 z 5

Tragédie na jevišti Tragédie na jevišti Robin Stevens

(SPOILER) Zatím určitě nejlepší kniha z téhle série! Krásně vykreslené prostředí a postavy. Kniha se dobře četla a překlad mi vůbec nevadil (jak psali ostatní). Je sice trochu nepravděpodobné že se Hazel a Daisy ocitly u sedmé vraždy ale to se dá úplně snadno přehlížet (je to takový ten typ knihy kterou když vidíte v knihovně, přidáte si ji do tašky protože víte co se od příběhu dá očekávat ale zároveň se těšíte) SPOILER: trošku jsem nepochopila jak se mohla Daisy tak narychlo zamilovat do Martity protože v knize nebylo ani popsané že by spolu byly dlouho nebo někde sami. Taky se mi ale líbilo poukázání na to že Daisy není tak bezcitná osoba a je schopna milovat

11.02.2024 5 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Zezačatku se kniha skvěle rozvíjela. Děj byl promyšlený a hezky plynul. Tak od půlky to ale šlo rychle zkopce až jsem ji chtěl odložit! Nedělo se tam skoro nic co by posouvalo příběh a pak ani konec nebyl nic extra. SPOILER: Jen tak mimochodem jak je možný že ve světě kde jsou nadaní brání jako něco vzácného má tu moc každý druhý člověk?

26.01.2024 3 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Naprosto úžasné pokračování Bez Šance. Autorovi se skvěle podařilo popsat Camovo "probuzení"(sice jsem nejdřív nechápala co se tam děje ale vždyť Cam taky ne;). Také Miracolinin pohled na rozpojování lehce nutí čtenáře k zamyšlení jestli je dobrovolné rozpojení vážně tak špatné...skvěle promyšlený svět do každého detailu, doufám že trojka vyjde co nejdříve

19.01.2024 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Tak nějak průměrný příběh. Chtělo by trochu víc rozvést popis světa pod hladinou a vlastně tak nějak popsat všechno víc. Skvělá obálka jako vždy

01.12.2023 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tahle série je prostě úžasná. Že začátku mi sice vadil Eadlynin přístup k selekci ale kdyby ho neměla bylo by to moc stejný jako selekce. Kniha je psaná velmi čtivě a už se moc těším na Korunu

01.12.2023

Pád Pád Lauren Kate

Autorce se skvěle podařilo vystihnout temnou atmosféru Meče&Kříže. Rozhodně doporučuji mnohem víc než Slzu a Vodopád

30.11.2023 4 z 5