bafometamendes bafometamendes komentáře u knih

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Toto byla moje druhá kniha od Davida Williamse a musím říct že ze začátku kniha působí smutně ale i přesto mě ze všech pobavila nejvíce: Kluk toužící po zážitcích, šílení rodiče maniaci do tanečních soutěží, babička, která si vymyslí kdejakou loupežnou hystorku aby svému vnukovi ukázala že ona je Babička Drsnačka a samozřejmě vlezlí soused, který do všeho strká nos.
Jednoduchý popis a samozřejmě skláním poklonu za zakomponování britské královny Alžbety II, to mě fakt pobavilo :)

18.09.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jednoduché přesto tak složité - Důvěryhodně strašidelný Otorten a Hora Mrtvých
Blízké přesto tak vzdálené - Zotročení sklenaři
Známe přesto tak neznáme - Zrození z jedu ( Nasterea de venin )

Musím uznat že z prvu bylo těžké Naslouhače číst kvůli "cizím" pojmům ( někdy to bylo trochu matoucí, ale vysvětlení je dost uspokojivé ) po asi třetině knihy už to šlo samo od sebe.

Kniha má skvělé tempo událostí i zvratů. Musím uznat, že v první části si připadáte jako u hodiny dějepisu, samozřejmě jak komu to vadí.

Postavy. Postav tady je přiměřené množství, což ulehčuje čtení a zapamatování jejich jmen. Jména jsou někdy zvláštní přesto zajímavá.

Charakteristika postav je pochopitelná, kvůli dané oblasti, výchově, postoji ve společnosti, ale také kvůli odlehčení situace či pobavení :).

Prostředí, města a vlastně celé Duvalské pohoří je velmi zajímavé místo...

Jsem moc ráda, že je Naslouhač od české autorky a obal vypadá úžasně????

Můj závěr: „No, prostě nemám slov ;)“

24.08.2020 5 z 5