babystar babystar komentáře u knih

Snad ti nedělají starosti cizí názory Snad ti nedělají starosti cizí názory Richard P. Feynman

K této knize jsem se ve formě audioknihy dostala náhodou. Nikdy bych nevěřila, že mne tak upoutá. Už se vůbec nedivím, že je tolik vynikajících osobností židovského původu. Jestli každý z nich měl otce s takovým přístupem k poznávání světa jako Feynman, není se čemu divit. A zpráva o vyšetřování katastrofy raketoplánu vypovídala o docela neutěšené situaci v raketovém programu. Tak se už nedivím, že teď používají, pokud se nepletu, Američané raději raketové motory z Ruska.

06.02.2019 4 z 5

Malá skleněná gilotinka Malá skleněná gilotinka Eduard Bass (p)

Kniha povídek, která mne mile překvapila. Některé povídky o pražských lidičkách mi připomínaly Čapkovy povídky z jedné a druhé kapsy nebo i Haškovy povídky. Nechyběl v nich humor a dokonce i hororové prvky

14.01.2019 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Zvláštní příběh, který jsem přečetla jen díky "Výzvě". Jestli má v sobě nějaké poselství, tak já jsem z něho vyrozuměla, že "nejhorší jsou splněná přání", "všude dobře a doma nejlíp" a "nedělej ze sebe něco, co nejsi". Zajímavý byl popis situace v Izraeli a Indii i myšlenka, že rozhádané národy sjednotí společný nepřítel.

05.01.2019 3 z 5

Opovrhovaná Opovrhovaná Liz Carlyle

Historická romance ze začátku 19. století. V podstatě příběh o závisti, která vede až k vraždě. Musíte ho však vyloupnout z mnoha úvah (má mne rád/a, přitahuji ho/ji, nebyl/a jsem příliš smělý/á) a z popisů milostných scén opravdu nevhodných pro děti (jsem ze "staré školy" a raději používám svou fantazii).

02.01.2019 3 z 5

Svatý grál Svatý grál Jan Bauer

Podle mne nic moc. Málem jsem to vzdala, ale nakonec zvědavost zvítězila. Dominikán Pavel je prostě nesmrtelný?! No a konec, kdy starý chlap nalítne červenající se dívčině, mne prostě dostal. Málem jsem na něho řvala, že je v... a čekala, kdy ho někdo klepne.

02.10.2018 3 z 5

Smrt na jazyku Smrt na jazyku Jan Bauer

Hrozně mne zajímalo, jak se autor popasuje s těžkým úrazem Karla IV., který ho na několik měsíců "přikoval na lůžko". A musím říci, že jsem byla spokojena. "Omáčka" kolem ochrnutí Karla se mi líbila. Dominikána Pavla, i když má být hýbatelem dějin, vnímám jako fikci, kdežto život Karla IV. jako skutečnost, a proto jsem zvědavá, co bude dál. Cesta k císařské korunovaci je lemována mnoha zločiny a intrikami, až je mi to trochu nepochopitelné. Ale vyznejte se v myšlení středověkého člověka...

16.09.2018 5 z 5

Arcibiskupův noční host Arcibiskupův noční host Jan Bauer

Je mi sympatický Karel IV. a znám i základní fakta z jeho života, proto se mi na knize líbí, že autor používá známá fakta (v tomto případě o objevení "lži markraběte" Waldemara) a "obaluje" je svou fantazií. Jak by se to mohlo ve skutečnosti odehrát. Dominikána Pavla beru jako synonymum náhody, štěstí, deux ex machina či jak to nazvat, co Karla v jeho životě provázelo. Anna Falcká byla pro mne pouze jméno, teď jsem si dovedla představit dívku plnou života a emocí. Ovšem vylíčení Karla IV. neodpovídá mým představám. V mládí holdoval vínu, ženám a zpěvu, ale nechce se mi věřit, že by se později "zahazoval" se služkou.

16.09.2018 4 z 5

Král zvedá meč Král zvedá meč Jan Bauer

Mám ráda osobnost Karla IV. a tento příběh je trošku jiným pohledem na jeho život. Základní historické události, které jsou v knize, ty opravdu Karel i jeho bratr Jan Jindřich prožil, ale autor si přidal "omáčku" která ukazuje, jak k těmto událostem došlo a tam, kde šlo o štěstí nebo náhodu, strčil dominikána Pavla jako "šedou eminenci", která hýbe světem. I tak lze popularizovat naše dějiny a jsem zvědavá, jak bude autor pokračovat.

07.09.2018 4 z 5

Krutá zima v Complimentu Krutá zima v Complimentu Charlie P. Stonebridge (p)

Dva gangsterské příběhy z doby, kdy v Oklahomě vládne "psí" počasí. V prvním se pod havarovaným autobusem najde mrtvola muže, kterého nikdo nezná. Ve druhém se parta gangsterů snaží zabít korunního svědka.

17.06.2018 5 z 5

Drak z Chickasha Drak z Chickasha Charlie P. Stonebridge (p)

Tentokrát mne příběh moc nenadchl. Šerif a jeho pomocníci se vydávají až za hranice Oklahomy. Vyšetřování smrti návštěvníka místní slavnosti je totiž zavede až k hledání ztracených kamionů.

17.06.2018 4 z 5

Smrt v dešti Smrt v dešti Charlie P. Stonebridge (p)

Další dva příběhy detektivně westernové série, které se čtou jedním dechem. V prvním se musí osazenstvo policejní stanice v městečku Compliment bránit rozvášněnému davu, který chce lynčovat chlapce zamilovaného do zavražděné dívky. Druhý je pohledem do duše a myšlení hluboce věřícího člověka, který se musí vyrovnat se zločinem.

17.06.2018 5 z 5

Šerif Buck Lee Šerif Buck Lee Charlie P. Stonebridge (p)

Pan Velinský (i když se už na nás dívá shůry) mne opět nezklamal. Jeho detektivně westernová série je pohledem do života obyčejných lidí s jejich zlými i dobrými vlastnostmi. V prvním příběhu byla oběť v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Ve druhém si zase tlupa zlodějů vyřizuje účty.