Awax Awax komentáře u knih

Čemu a proč se smějeme? Čemu a proč se smějeme? Slavoj Titl

Humor a psychoanalýza mají mnoho společného. Autoři na různých vtipech zkoumají jejich psychologické pozadí a zábavnou a čtivou formou tak uvádí do základů analytické psychologie.

30.04.2024 5 z 5

Tajemný hrad Karlštejn Tajemný hrad Karlštejn Jan A. Novák

Autor poutavě a vtipně skládá známá fakta o hradu Karlštejn a ukazuje se, že ne vše je tak jasné, jak se nám historie snaží vsugerovat. Každý kdo má rád tajemno, ale s racionálním základem, si knihu jistě oblíbí.

29.01.2024 5 z 5

Idioti na plavbě kolem světa Idioti na plavbě kolem světa Ivan Orel

Skvělý vyprávění o stavbě lodě a cestě kolem světa.

26.06.2022 5 z 5

Neuvěřitelná potápěčská dobrodružství Neuvěřitelná potápěčská dobrodružství John Bantin

Popravdě jsem čekal trochu něco jiného, je tam hodně popisů setkání se zvířaty, která mi až tak neuvěřitelná nepříjdou. Obecně si myslím, že by o potápění šla napsat zajímavější knížka, ale kdo má modré hlubiny rád, tak přečtením knihy neprohloupí.

10.02.2021 3 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Zajímavý pohled do těžkého života vdov na Ostravsku. Po určité době kniha začne být trochu monotónní.

10.02.2021 3 z 5

Příběhy zkušebního letce Příběhy zkušebního letce Mark Lazarevič Gallaj

Určitě zajímavá kniha, která se dobře četla a příjemně překvapila absencí komunistické propagandy. Pro fanoušky letectví bych ji doporučil, těm ostatním to asi tolik neřekne. Z dnešního pilotního pohledu je obdivuhodné do jakých strojů zkušební letci sedali a kam se díky nim letectví posunulo.

22.07.2020 4 z 5

Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou Peter Wohlleben

Nebylo to špatné, spousta zajímavých informací. Jen speciálně ten konec působil jako slepení více starších článků než jako kniha psaná na jeden zátah.

30.06.2020 4 z 5

„...když jsem to slíbil!“ „...když jsem to slíbil!“ Luděk Munzar

Tato kniha je jedním z důvodů, proč jsem se stal profesionálním pilotem. Díky pane Munzare.

21.12.2018 5 z 5

Viper Pilot: Vzpomínky na vzdušný boj Viper Pilot: Vzpomínky na vzdušný boj Dan Hampton

Určitě jedny z nejlepších pilotních pamětí moderní doby, které jsem kdy četl. Je to napínavé, čtivé a tím pádem bohužel i hodně krátké.

21.12.2018 5 z 5

Poslední mstitel Poslední mstitel Kevin Lacz

Je tam asi vše, co byste očekávali od knížky, kterou napsal příslušník SEALS. Drsný výcvik, mise v Iráku, akce v terénu i nuda na základnách, ztráta kamarádů v akci, vztah s rodinou. Má to spád, přečetl jsem asi za 4 dny. Je tam trochu moc amerického patosu, ale dá se to přežít.

21.12.2018 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších knih

28.03.2018 5 z 5