Ashi Ashi komentáře u knih

Železný král Železný král Julie Kagawa

Ač jsou v češtině jen 2 díly, dočetla jsem sérii celou. Příběh je vlastně docela smutný a depresivní. Dokonce jsem četla rozhovor s autorkou, kde tvrdila, že to nechtěla ukončit happy endem, ale fanoušci jí "donutili" aby to končilo lépe, než měla v plánu. Nelíbí se mi některá pravidla vymyšleného světa, ale rámcově je příběh pěkný, styl psaní čtivý. Mužské postavy jsou fantastické, hrdinka je na mě příliš morální.

12.07.2020 3 z 5

Pravidla fotografování - a kdy je porušovat Pravidla fotografování - a kdy je porušovat Haje Jan Kamps

Kniha popisuje pravidla např. zlatý řez na jedné dvoustraně a na následující je popis jak dané pravidlo porušit. Grafické zpracování je nádherné, i když občas mi přijde kapitola na porušení pravidel uměle vyvolaná např. foťte ostře / foťte rozmazaně. Knížku považuju dobrou jako ukázku stylů focení a zamyšlením se jak se dá fotit, ale vyloženě návody zde nehledejte. Popisy kapitol jsou ve stylu "Nebojte se fotku rozmazat, bude to působit skvěle".

12.07.2020 4 z 5

Sám sobě psychologem Sám sobě psychologem Tomáš Novák

Pěkně popsané metody. Občas mi popis přišel příliš suchý a nudný, ale návody v knize jsou užitečné.

Umění přesvědčit a vyjednat Umění přesvědčit a vyjednat Stanislav Termann

Přehledně řešená kniha. Souhlasím, že techniky jsou vhodné na prodejní prezentace a spol.

Nenechte sebou manipulovat! Nenechte sebou manipulovat! Andreas Edmüller

Stručná přehledně členěná příručka.

Řeč těla Řeč těla Gregor Adamczyk

Stručná příručka o řeči těla. Pěkně graficky členěná, obsahuje základy.

Dobře jíst, lépe se cítit Dobře jíst, lépe se cítit Judith C. Rodriguezová

Krásný formát, příjemný popis rad. Z knihy jsem měla dobrý pocit.

11.07.2020 4 z 5

Emoční inteligence pro ženy - Jak ji rozvíjet a využívat Emoční inteligence pro ženy - Jak ji rozvíjet a využívat Cornelia Topf

Kniha se mi líbila hlavně myšlenka, že ženy se chtějí chovat jak se cítí a nechtějí v danou chvíli nad emocemi přemýšlet, protože by jim to přišlo jako přetvařování. To jsem si vzala k srdci.

Řeč těla Řeč těla Vojtěch Černý

Kniha je přehledná - vysvetlují gesta a postoje. za mě ale jedna z nejpodrobnějších knih co sem měla v ruce. Pravda je, že DVD nic moc.

Google Hacking Google Hacking Johnny Long

Kniha obsahuje informace jak lépe hledat na googlu, což je užitečné. Popisuje jak používat operátory OR/AND atd. Otázka zdali to platí i dnes, ale základní logické operace se asi nezměnily.

11.07.2020 4 z 5

Škola čarodějů - Průvodce magickým světem Harryho Pottera Škola čarodějů - Průvodce magickým světem Harryho Pottera Elizabeth Kronzek

Přehledný popis "magických témat" seřazených podle hesel. V dětství jsem knihu nosila všude s sebou a byla pro mě posvátná!

Zakázaná rétorika Zakázaná rétorika Gloria Beck

Kniha je super! Popisuje manipulaaci krok po kroku. Při čtení jsem si uvědomila, že se to vlastně používá často a vídám to kolem sebe. Škoda, že už si z knihy nic nepamatuji.

Rozhodni se! Rozhodni se! Birgit Preuss-Scheuerle

Velice pěkná kniha. Myšlenka - pokud se nemůžeš rozhodnout znamená to, že jsou možnosti podobné - je jedno co uděláš je prostě boží!

100 nejlepších hororů 100 nejlepších hororů Miloslav Švandrlík

Krásné kresby, humorné příběhy!

11.07.2020 5 z 5

Dr. House: pravda a mýty o netradičních lékařských metodách v populárním seriálu Dr. House: pravda a mýty o netradičních lékařských metodách v populárním seriálu Andrew Holtz

Úplně mi nesedl styl psaní, ale kniha popsiuje rozdíly v seriálu oproti realitě. V zásadě všechny nemoci jsou pravda - ale řešení v seriálu se lišilo. každopádně informace zajímavé.

11.07.2020 3 z 5

Zajímavě popsaný druhý pohled příběhu. A vlastně je to moc smutné.

11.07.2020 4 z 5

275 populárních omylů o rostlinách a zvířatech 275 populárních omylů o rostlinách a zvířatech Ulrich Schmid

Přehled nejčastějších mýtů. Pěkně popsané.

Zvířata – zrcadla lidí Zvířata – zrcadla lidí Rolf Kamphausen

Mě se kniha líbila. Téma, že se ve zvířatech odrážení naše zdravotní neduhy je hluboké a pravdivé. Donutilo mě se nad tím zamyslet.

Expozice – problémy a řešení Expozice – problémy a řešení Bryan L. Peterson

Mírné zklamaní, ale proto že jsem od autora četla knihu Kompozice a její obsah byl v podstatě totožný. Sama o sobě je knížka fajn. Ale během čtení se mi rozlepila vazba - to se mi ještě nikdy nestalo.

11.07.2020 3 z 5

Naučte se fotografovat dobře – kompozice Naučte se fotografovat dobře – kompozice Bryan L. Peterson

Krásně přehledná kniha. Doporučuji.