Artep5695 Artep5695 komentáře u knih

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Druhý díl mi přišel ještě zajímavější než první. Svižný děj plný akce, nečekaných zvratů mě opět uchvátil. Doufám, že na sebe další díly nedají dlouho čekat.

19.03.2021 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

SUPER! Musím říct, že dlouho mě tak sci-fi neoslovilo jako tohle. Trochu jsem se bála českého autorství, ale musím říct, že jsem byla unešena a knize jsem úplně propadla.
Bonus je, že si nejste úplně jisti, koho nechá autor přežít...

19.03.2021 5 z 5

V jámě lvové V jámě lvové Jakub Mařík

Mám ráda tuto sérii a jsem ráda, že jsem se dočkala avizovaného posledního dílu, i když si nejsem jistá, zda se opravdu bude jednat o poslední díl... Byly tam nakousnuty věci, které naznačují možnost pokračování. Opět zde máme obšírné popisy vesmírných bitev, setkáváme se zde se známými postavami z minulých dílů. Děj se pro mě odvíjí pomalu. Navíc řešení konfliktu, které autor zvolil, mi přišlo trošku nereálné, vzhledem k tomu, co se až dosud dělo v minulých dílech... Takže mě to trošku zklamalo.

10.03.2024

Vrabčák Vrabčák Mary Doria Russell

Co když věříte, že vás vede boží prozřetelnost, a pak se pokazí vše, co se pokazit může? Co když uděláte vše dobře a stejně to nestačí?
Postupně se nám odkrývá příběh, který nutí k zamyšlení... Jak by to vypadalo, kdybychom se vypravili na misi s cílem kontaktovat mimozemšťany, které jsme náhodu objevili, ale kteří o nás nemají tušení? Jak by naše přítomnost ovlivnila jejich svět? Není to žádná galaktická střílečka...Není tady žádný záporák...snad kromě Boha, jak je přesvědčen jeden z hrdinů. Příběh "kontaktu" vlastně tak nějak plyne až do nečekaného a tragického finále.
Musím souhlasit s předchozí recenzí, že i pro mě byl zajímavější příběh až po návratu jednoho z hrdinů na Zem.
Doufám, že se dočkám i překladu pokračování.

07.04.2023 5 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Zajímavé téma, krásný příběh.

23.05.2021 5 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Kniha by mě nadchla, pokud bych za sebou neměla sérii od Katherine Arden. Autorka se patrně od Katherine Arden inspirovala až moc! Stejný svět, stejné schéma příběhu, dokonce i stejně pojmenované bytosti "slovanské mytologie".

26.02.2021 2 z 5