ArraroaEnderr ArraroaEnderr komentáře u knih

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Následují SPOILERY!!! - potřebuju se vypsat ;D

Ehm... Ne. Tohle prostě nebyla dobrá knížka - kromě moc pěkné obálky, epilogu (=Mavenovo chování) a Shadea s hrstkou vedlejších postav stála kniha za nic. Autorka nedokázala normálně psát scény - vždy jen spěšně popsala okolnosti a závěr, žádné patlání se s průběhem nebo myšlenkami Mare - ty byly popsány zpětně až po akci, jestli vůbec.
Mare mi celkově ani trošku nesedla - chovala se jako idiot - ke všem!; neustále měnila postoj; její přesvědčení, že je bohyní blesku, bylo na zabití; pokud autorka zamýšlela vytvořit knihu s hlavní postavou, která má být nenáviděna, podařilo se jí to, ale o takové motivaci dost pochybuji. Taky mě štvala její nesnášenlivost malých dětí, ale s tím asi člověk nic nenadělá...
Po dočtení knihy (epilog) jsem si jen potvrdila, že autorka umí psát excelentní kruté scény - proč toho tedy nevyužila v Corrosu? To je SAKRA nevyužitý potenciál! Když už se Victoria rozhodla zabít Elaru, proč jí nevěnovala alespoň stránku s posledním vnitřním bojem s Mare, kde alespoň mohla ukázat Mařino ,odhodlání' a nějakou formu její vnitřní síly - ale to ne, dostanete mrtvé tělo. Jen mrtvé tělo.
Mrtvé tělo vedle těla jejího bratra, pro kterého Mare skoro neuroní ani slzičku, protože ,je na pořádný smutek příliš málo času' (nebo čím že se to snažila ospravedlnit :/ ). Je to její nejmilejší bratr a ona si je schopná ještě stěžovat, že ji Cal nepřišel ukonejšit na bratrův pohřeb.
A ten konec s tím ,přesvědčováním v pozadí', aby se nevydávala Mavenovi? Taky pěkná kravina, když byla na všechny v táboře hnusná... Kilorna a Cala bych chápala, ale ostatní? No nevim... :/
A ještě jedna věc - je mi dost líto, že autorka nezařadila do knihy mapu - tím, že postavy dost cestovaly, by se chtělo alespoň minimálně vyznat v zemi, ale mapu si musíte najít na internetu, což je pomalu ztráta času, jelikož zjistíte, že je to přepsaná mapa části Kanady a USA - to existují nějaká práva na mapu těchto zemí?! Proč tam nebyla? :,(
Konec - tohle není průměrná knížka, která by si zasloužila 3 hvězdičky. Kdybych byla opravdu štědrá, je to 2.25*/5*, ale... mějte se a všichni mě zničte, ale tahle je za mě za 2*/5*.

Povstaneme, rudí jako úsvit.

12.03.2019 2 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Kniha vzrůstá na pilíři Láska-na-první-pohled, kterému spousta lidí nevěří, ale příběh sám je (minimálně pro mě) nesmírně uvěřitelný. Pravda, že je to má první romantika, ale nemohu si stěžovat. Začátek se rychle posunul k jádru věci, ,edukativní' části byly příjemným obohacením při čtení a úplný konec byl jednoduše pecka.
Pozorovatelný Fakt: Každý Pozorovatelný Fakt byl boží. :D
No takže spokojenost, jako oddechovku bych určitě doporučila :D

01.03.2019 5 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

3,5★/5★ (vysvětlení dole↓)

[Zkusím to bez spoilerů ;)]
K téhle knize mám dost rozporuplné myšlenky. Začátek a střední část knihy se mi z nějakého důvodu četly strašně pomalu. Připadalo mi, že Paige většina věcí nesmírně snadno vychází. Přestěhování (ti, co četli, ví) vlastně nebylo až takový problém; ostrahy na místech, která by podle mě měla být střežena mnohem víc, stály za starou bačkoru - a tu všechnu pohodu schovávala autorka za občasné oběti (jo, zapůsobily, ale nejsem si jistá, jestli tam občas nebyly hozeny spíše z toho mého důvodu). Ještě do cca 280 strany jsem myslela, že budu hodnotit velice záporně, ale v tu chvíli se kniha krásně rozjela, Paige najednou mohla ukázat, že za něco stojí (a ukázala!). V závěru (str.320+) navíc potvrdila autorka, že psát opravdu umí, děj mě vtáhl a nepustil, dokud jsem nedočetla poslední slovo.

Takže to ten konec zachránil, jinak bych dala nemilosrdně 2★ a ještě bych se cítila blbě, že je to moc. S takovou si ale zaslouží 3,5★/5★, a tady to zaokrouhlím na 4★, protože ta obálka je láska a autorka přeci jen umí psát moc dobře.

29.12.2018 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Neuvěřitelný svět Středozemě má ještě neuvěřitelnější minulost! Každý, kdo si myslel, že jsou elfové dokonalí, nahlédne do jejich životů, které jsou,
k velkému úžasu všech, poměrně povýšené (až povrchní a pyšné), plné nenávisti. Nechci je ale nijak shazovat, a tak přidám i hrdou nebojácnost, naději, odhodlání a odvahu. Tajuplný a nesmírně poutavý dej nedovolí vytrvalým čtenářům odtrhnout zrak od stránek.

Za mě jednoznačně nejlepší dílo Tolkiena, i když mu Hobit svým vtipem šlape na paty, Silmarillion bude vždy tím Jediným, co se v mém knižním světě nazývá Král.

Ps.: Nebojte se množství jmen - od toho tu je krásný rejstřík, který postavu připomene ;)

10.01.2018 5 z 5