Argony Argony komentáře u knih

Začínáme s chovem slepic, hus a kachen Začínáme s chovem slepic, hus a kachen Marie-Theres Estermann

Opravdu základní informace. Jednoduše a stručně podáno.

09.03.2019 4 z 5

Rok v přírodě Rok v přírodě Eva Opravilová

Na mateřinky docela dost odborné. Určitě vystačí i pro první stupeň ZŠ. Spousty námětů na pozorování zvířat v přírodě.

01.12.2018

Manžel, který štěká, taky kouše Manžel, který štěká, taky kouše Alena Jakoubková

Taková rychlovka na večer s happy endem. Všichni prachatí, žádné existenční starosti. Akorát mě neskutečně štvaly neustálé popisy jídel.

18.08.2017 3 z 5

Bažantnice Bažantnice Jan Vrba

Jen jsem do knihy nakoukla (prolétla cca 6 stránek) a "myslivci" stačili zabít čtyři zvířata :-(

29.03.2017 2 z 5

Kalendář: Velký stavovský ples v Nosticově Národním divadle v Praze dne 12. září 1791 Kalendář: Velký stavovský ples v Nosticově Národním divadle v Praze dne 12. září 1791 Josef Petráň

Četba pro člověka, který o té době něco ví. Jinak dost nepochopitelné. Volně navazuje na knihu Rebelie.

21.03.2017

Prominent Prominent Jiří Švejda

Obálka mi připomíná růžového králíka z Plzně.

07.03.2017

Rybaříci na Modré zátoce Rybaříci na Modré zátoce Karel Nový (p)

Těm, kterým se líbili rybaříci, doporučuji podobnou knihu - Potulný lovec. Obě patří mezi hezké čtení pro děti.

04.10.2016

Létající koráb a jiné pohádky ruského lidu Létající koráb a jiné pohádky ruského lidu Alexander Nikolajevič Afanasjev

Tato kniha by neměla přijít do ruky feministkám. Pohádky docela nevhodné pro děti. Ženy líčeny jako hrozné megery, které potřebují napráskat.

04.10.2016

Didaktické základy metod výuky Didaktické základy metod výuky Isaak Jakovlevič Lerner

Kniha poplatná době vzniku.

19.09.2016

Nehasnoucí ohně Nehasnoucí ohně Karel Nový (p)

Sice je to kniha určená pro mládež, ale myslím, že v dnešní době už to nebudou číst. Doporučuji ji spíše seniorům. Příběhy krátké, velká písmena, pěkné ilustrace.

19.09.2016

Pojď si na to hrát Pojď si na to hrát Jana Štroblová

Velmi zajímavá kniha, doporučuji ji do MŠ nebo maminkám na mateřské. I po těch letech jistě najde své čtenáře.

16.09.2016 5 z 5

Pohádky maličkým Pohádky maličkým Božena Němcová

Dost ošklivé ilustrace nebo možná chyba při tisku. Určitě existují mnohem hezčí vydání. Kniha obsahuje 10 pohádek, např. Kohoutek a slepička, Smolíček, Paleček.

13.09.2016

Pěstování a zužitkování drobného ovoce Pěstování a zužitkování drobného ovoce Josef Luža

V dnešní době kniha vhodná možná tak jako informační zdroj o starých odrůdách nebo pro studenty do statistik apod. Pro současné pěstitele již k ničemu.

08.09.2016

V pasti V pasti Michael Northrop

Ke knize mě přilákala obálka a anotace, ale už během čtení přišlo velké zklamání. A konec to dorazil. Možná budou žrát knihu puberťáci, ale jinak asi ztráta času. Na 15-16leté to jsou docela ťulpasové. Sedmiletej skautík by si asi počínal lépe.

Také mě dostával špatný překlad nebo jestli chyby tisku - ocitli se ve svrabu, Occamova bitva ...

23.08.2016 2 z 5

Rukověť  rodiče malého školáka Rukověť rodiče malého školáka Martina Šrámková

Nebylo to nejhorší, ale kdovíjaké informace se tam nedozvíte. Lehce podané, žádné odbornosti. Po jedenácti letech od vydání už není zcela aktuální.

15.08.2016 3 z 5

Vánoční koťátko Vánoční koťátko James Herriot (p)

Nádherná knížečka nejen pro děti. Pokaždé si pořvu, ale s úsměvem na tváři.

09.08.2016 5 z 5

Čas pampelišek Čas pampelišek Jarmila Dědková

Dívčí román, ale v dnešní době už asi moc nezaujme. Rodiče drží Katku až moc zkrátka. Původně určeno cca 14-17letým, nyní tak možná pro 12ti leté holčiny.

25.07.2016 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Právě dočteno, za půl dne a na jeden zátah. To už se mi dlouho nestalo. Prima. Škoda jen toho většího množství vulgárních výrazů.

19.07.2016

Průvodce po hradech a zámcích a dalších vybraných památkách v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Průvodce po hradech a zámcích a dalších vybraných památkách v Čechách, na Moravě a ve Slezsku kolektiv autorů

Základní informace pro návštěvníky památkových objektů. Jako velké mínus vidím hrozné fotografie.

15.06.2016 3 z 5

První čtení První čtení Ladislav Pokorný

Je mi divné, že něco takového prošlo do tisku - v roce 1969. Ikdyž, se vypustil Pán Bůh z názvu (oproti předchozímu a následujícímu vydání).

23.05.2016