Prominent

Prominent https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18877/prominent-18877.jpg 3 10 5

3.díl Moloch Téma sobectví a kariérismu zpracovává Švejda i v žánru sci - fi.

Hemingway178
28.05.2023 3 z 5

Po třetí do stejné řeky, ale už porevolučně. A stejně jako u Slunce,seno už to nějak není ono. Víc než pokračování, které by v uceleném příběhu rozvíjelo osudy známých postav, to připomíná dovětky na konci filmu. Krátké epizody nám jen odkrývají to jak se s novými pořádky dokázali vypořádat naši stáří známí a to, co všichni vidíme kolem sebe. Že veksláci, zloději a kurvy uměli nejlépe využít sametového převratu vydávajíce svou trestnou činnost za odboj proti režimu a že nejvíc na změny zase doplatil jen obyčejný člověk. I přes ústup z kvality, by mě určitě zajímal i čtvrtý avizovaný díl V bahně hvězd, který měl vyjít v roce 1997. Vyšel nevyšel?

Hledam94
04.08.2020 1 z 5

(SPOILER) Zklamání, bylo by lépe, kdyby kniha vůbec nevyšla. Po svižném Molochovi působí děj jako nastavovaná kaše a představuje jen pokračování osudů postav z knihy Moloch po několika letech (tj. krátce po listopadu 1989). Revoluce je vykreslena pouze jako přeobsazování funkcí a pracovních míst. Zapojeny jsou i postavy z dalších Švejdových knih (Kamil Coufal z Havárie), jako kdyby byli taháni kostlivci ze skříně. Linka s bývalým funkcionářem, kterého nemá nikdo rád a všichni zneužívají, mi nepřišla ani nezbytná, ani zajímavá, ani věrohodná. Knihu jsem dočetl, ale potěšen nejsem. 20%

Argony
07.03.2017

Obálka mi připomíná růžového králíka z Plzně.

jprst
21.02.2012 2 z 5

Kdyby autor tento III. díl Molocha nenapsal, tak by asi jeho čtenářům moc nechyběl. To si autor asi uvědomil, proto také asi avizovaný IV. díl s plánovaným názvem V bahně hvězd již nebyl vydán.

WEIL
16.08.2011

Včera prominet, dneska podvraťák a zítra? Kdo ví.

kariéra české sci-fi

Jiří Švejda