anyzek anyzek komentáře u knih

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

No tak tuhle knížku přímo miluju, ráda bych jí znovu sehnala, to je klasika, kterou vřele doporučuji rodičům pro děti. Velice mě těší, že nachází stále spoustu příznivců, takže vlastně nestárne!

06.01.2012 5 z 5

Máj a jiné básně Máj a jiné básně Karel Hynek Mácha

Klasika, ráda se k ní vracím.

11.02.2011

Ladův veselý přírodopis Ladův veselý přírodopis František Hrubín

Také hezké, jak jinak. Lada je Lada, toho nemůže překonat ani jeho dcera i když její díla jsou srdci také blízká.

08.02.2011 5 z 5

Achája III Achája III Andrzej Ziemiański

No - tenhle třetí díl šel číst taky, ale fakt si autor mohl dát více záležet.

08.02.2011 4 z 5

Gullivery cesty do Liliputu Gullivery cesty do Liliputu Jonathan Swift

Četla jsem jí jako malá holka, fascinovaly mě nádherné ilustrace a ta představa, že bych sama byla tím obrem třeba u mravenců...........no, dětskou fantazii rozhodně podnítila! Dnes klasika, která inspirovala spoustu autorů dnešních sci-fi.

31.01.2011

Střetnutí Střetnutí Frank Peretti

Začátek mi přišel rozvláčný, ale pak nabírá kniha grády. Líbí se mi, jak autor skvěle rozkryl moc a taktiky démonů, jejich hierarchii a mocnou zbraň na jejich poražení. Doporučuji, hodně mi pomohla.

28.01.2011 5 z 5

Čtyři dohody - Modlitby Čtyři dohody - Modlitby Don Miguel Ruiz (p)

Rozhodně dost podnětů k přemýšlení.

29.05.2018 3 z 5

Ďasíci - tajné zbraně Ďasíci - tajné zbraně Bohumil Dobrovolný

Tak tuhle knihu jsem četla jako malá holka, fascinovala mě. Jednoduše proto, že moji rodiče válku zažili, já jsem slyšela o fašistických zvěrstvech, která osobně zažili. A tak jsem měla velikou radost, že "ďasíci" pomohli porazit zlou německou armádu.

20.12.2017

Evangelizace ohněm Evangelizace ohněm Reinhard Bonnke

Mohu jen doporučit. Je to svědectví člověka o jeho službě Pánu v našich posledních časech a o záchraně lidí skrze jeho službu pro Boží království.

16.10.2016 5 z 5

Hovory o lásce Hovory o lásce Květoslav Šipr

Rozhodně neuškodí si tuto útlou knížečku přečíst. Láska je složitá věc a dobrá rada nad zlato!

03.05.2016 4 z 5

Základy svobody - pro jednotlivce a společnost Základy svobody - pro jednotlivce a společnost Ulf Ekman

Užitečná knížečka, principy svobody fungují opravdu stejně jak u jednotlivce, tak v jakékoliv společnosti. Doporučuji.

27.04.2016 5 z 5

Dcera Siónská Dcera Siónská Bodie Thoene

Kniha má zajímavý a strhující děj. Přečteno "v cukuletu". Doporučuji.

13.04.2016 5 z 5

Znovuzrozený Znovuzrozený Charles W. Colson

Rozhodně stojí za to si tuto knihu přečíst. Bůh jedná i s vlivnými lidmi.

13.04.2016 4 z 5

Věž Věž Richard Martin Stern

Věž je opravdu vzrušující kniha plná napětí, roku 1974 se stala inspirací pro filmové zpracování. Film, natočený pod názvem "Skleněné peklo", jsem shlédla se zatajeným dechem. V dnešním čtenáři musí nutně kniha Věž evokovat k peklu, které mnozí lidé skutečně zažili na vlastní kůži (a bohužel, mnozí také nepřežili), při útoku na americká "Dvojčata" 11. září 2001. Od této události mě z této knihy mrazí, autor Věže viděl nebezpečí, které výškové budovy mohou skrývat a bylo to i varováním do budoucna. A láska - ta se nedá zničit, ta je všude s námi a proniká i peklem.

03.02.2011 3 z 5

Čachtická paní I. Čachtická paní I. Jožo Nižnánsky

Brrrr....., když jsem jí kdysy četla, běhal mi mráz po zádech, rozhodně nechává autor pracovat vaši fantazii. Už jí raději znovu číst nebudu. To už raději Včelku Máju - a tu taky nemusím!

31.01.2011