anuska0898 anuska0898 komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

'' Nic není trvalé, jen mysl. Hmota se převléká, krystalizuje a znova se přelévá a její tvary se nikdy neopakují. Tvary se rozpadají ve věčnou nicotu, z níž není návratu."
Jedna z nejznámějších knih jednoho z nejznámějších autorů. Kniha inspirovaná příběhem nevinně odsouzeného Eda Morella, který si vytrpěl 5 let samovazby. Umíte si představit stav úplné izolace, stav bez jídla , vody a denního světla? Člověk je tvor společenský, tudíž dlouhodobé oddělení od lidí u něj může způsobit až úplný duševní rozvrat. Aby Ed Morell toto pětileté utrpení přežil, musel se naučit, jak odpojit mysl od těla. V nejtěžších chvílích, kdy mu nezbývalo nic jiného,než se povznést nad všechno, co je lidské putoval okamžiky jeho zemského bytí. Byly to živé vzpomínky na jeho dávno zapomenuté životy. Tato kniha nutí její čtenáře ptát se na nejrůznější otázky.Je čas relativní? Pamatujeme si opravdu všechno co jsme zažili? Co bude po smrti? Žijeme jen jednou?
Jack London se v této knize dotknul tématu teorie relativity času, neboť mých pět minut může být tvých pět let.

08.06.2017

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Jedna z mých nejoblíbenějších letních knih, ke kterým se každoročně ráda vracím!

09.06.2017

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Perfektní a nenápadný popis života v Jižní Americe, prokládaný milým příběhem.

02.03.2017

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Krasna kniha plna pomerancu!

26.12.2016