AnuleAnue AnuleAnue komentáře u knih

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Zůstává stále krásný pocit naplnění. Přesně takový, jaký člověk prožívá, když se vyprávěný příběh dotkne jeho nitra. Četla jsem poprvé jako dvacetiletá a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně!

30.01.2022 5 z 5

Dokonalý život? Dokonalý život? Šárka Šišková

Dokonalý život? je román, který mi otevřel cestu k této spisovatelce. Je úžasný. Je přirozený, na nic si nehraje. Její vyprávění plyne lehce, srozumitelně, lidsky. Má velmi hezký styl psaní a bohatou češtinu. Vypráví příběhy dvou dospělých bratrů, jeden je ženatý a druhý stále hledající neexistující dokonalost je opravdu ze života a já se přistihla, že chvílemi vidím sama sebe. /Výborná a účinná sebereflexe/
Šárka je skvělá vypravěčka, umí čtenáře zaujmout od první minuty a nepustí do poslední stránky. Ráda čtu detektivky a ačkoliv tento román nemá detektivní zápletku a nehledá vraha ani oběti, je neskutečně napínavý. A velmi reálný a nečekaný v mnoha momentech. Přitom ale pravdivý. Všechno, co hrdinové říkají a prožívají, se může stát.
Byla jsem nadšená. Jediná výtka k autorce je, že se její kniha přečte velmi rychle, i když je obsáhlá, protože ji nejde odložit dokud nejste u konce! Výborný román a spisovatelce skládám poklonu.
Zajímavá obálka i ilustrace uvnitř jsou stejně ryzí a opravdové jako je i celá kniha. Vřele doporučuji.

A co láska? A co láska? Šárka Šišková

Tuto knihu jsem sháněla v mnoha knihkupectví a nakonec jsem ji sehnala... Rozhodně nelituji. Po přečtení románu Dokonalý život? jsem už styl vyprávění znala a lehce jsem se znovu nechala knihou zcela pohltit. Je rozdělená na tři části/ novely/ a mě se moc líbily. Červený kabriolet se odehrává v New Yorku a mě velmi zaujalo prostředí i postavy, herce a herečky, kteří spolu natáčí režijní debut. Psychologie postav je skvělá. Stejně tak nečekaná pointa a vyvrcholení příběhu. Prostřední povídka Nechodím nikdy pozdě mě úplně dostala. Líbila se mi velmi. Všichni hrdinové, kteří se v příběhu z akademického prostředí pohybují, jsou výborně vykreslení, realisticky, lidsky, uvěřitelně. A poslední povídku Ryba ve vodě, tak tu jsem přečetla na jeden zátah! Dokonalé drama, které mě nedovolilo knihu odložit. Všechny tři části se mi líbily moc. Knihu vřele doporučuji!

Navždy nebo jen na chvíli? Navždy nebo jen na chvíli? Šárka Šišková

Navždy nebo jen na chvíli? jsem si schovala na dovolenou. Až mě nebude od čtení nic rušit. A udělala jsem moc dobře! Krásná kniha, opravdu moc se mi líbila. Od začátku do konce jsem ji četla téměř bez přerušení. Kdo má rád knihy, které se čtou jakoby samy od sebe a přitom obsahují krásné myšlenky k zastavení, tak tato kniha ho nemůže zklamat.
Lidský příběh vyprávěný s lehkostí a přirozeností. Autorka zná umělecké prostředí a je to na knize velmi znát. Nefabuluje, vypráví a umí zaujmout. Přečetla jsem všechny tři doposud vydané její knihy a budu netrpělivě už Navždy vyhlížet její další literární počin! Děkuji Vám, Šárko.

Naslouchám Naslouchám Šárka Šišková

Nejlepší kniha, kterou jsem od Šárky Šiškové četla. A to píšu i přesto, že ty předešlé u mě bodovaly nesmírně vysoko. U předešlých jsem si už neuměla představit, že by se dala laťka posunout výš. Ale stalo se. Její román má tempo, rytmus, napětí. Vynikající dialogy, které jsou nedílnou součástí děje, který graduje až do poslední věty… Knihu jsem si nadělila na Vánoce. Ale píšu až dnes. Přečetla jsem ji už třikrát. Pokaždé jsem se o sobě a svém životě dozvěděla víc. Román ukazuje touhu po lásce, po dobru, porozumění, naslouchání. Touhu, která se ukrývá v každém z nás. Román vřele doporučuji a těším se na další knihu od autorky!

30.01.2022 5 z 5