AntonWilhelm AntonWilhelm komentáře u knih

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Velmi milá čtivá knížka s nenásilným humorem, který napsal sám život. Radosti i starosti s kapkou nadhledu, sympatický hlavní hrdina i jeho přátelé. To vše obohacuje krásné prostředí anglického venkova a mnoho zajímavostí z historie veterinární péče. Knížku jsem zařadil mezi své oblíbené.

23.04.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Autorka opět napsala neuvěřitelně čtivou a poutavou knihu, která nejen nezklamala svým dějem, ale obohatila svět Panemu o mnoho nových postav, životních příběhů, informací a drobností. Po dočtení knihy mě napadlo pouze jediné. Jak snadno se z cílevědomého člověka stala kvůli několika po sobě následujících špatných rozhodnutích bezcitná zrůda.

04.10.2021 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

K této knížce se rád pravidelně vracím. Hororová detektivka má zajímavý námět, propracovanou zápletku a atmosféru, která by se dala krájet. Knížka i originální film patří mezi moje srdcovky.

15.04.2021 5 z 5

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Knížka mě příjemně překvapila. Čekal jsem "obyčejný" příběh, ale ten sci-fi nádech byl třešničkou na dortu. V knížce bylo všechno, čeho bych chtěl být součástí. Skvělá parta spolubydlících, retro palačinkárna, bohaté večírky. Kdo nedělá drag, jako by nebyl. Kdyby měla knížka o 50 stránek méně, vůbec bych se nezlobil, ale i tak jsem netrpělivě hltal každou stránku a ke konci napětím nedýchal. Dávám 4 a půl *. Kdyby byl byt 6f o jeden pokoj větší, balím věci a stěhuji se.

16.04.2023 5 z 5

Poprvé a rozhodně ne naposled Poprvé a rozhodně ne naposled Hugo Hartman (p)

Tohle bylo špatný a myslel jsem, že knížku vůbec nedočtu. Styl psaní jsem nepochopil. Text byl strohý, jednoduchý, bez emocí. Působil zbytečně vulgárně. Ke konci to už bylo lepší, konečně se objevil nějaký citový prožitek. Ale ani tak nemohu dát více hvězdiček a knížka si bohužel bude muset najít své místo v knihovně někoho jiného.

19.04.2023 1 z 5