antonio13 antonio13 komentáře u knih

Zajatci močálu Zajatci močálu Wolfgang Langhoff

Kniha popisuje prvopočátek uvězňování lidí do koncentračních táborů.Jeho výstavbu a život v něm.
Jen ta představa, že autor jeden den je doma a druhý již na cestě do vězení a nebylo dovolání i když měl za sebou poměrně vlivné lidi mě naprosto děsí.Nakonec to dobře dopadlo....a víc v knize.
Doporučuji k přečtení.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Jako vždy kniha od tohoto autora která se prostě čte.Doporučuji přečíst.

14.01.2013 5 z 5

SS v akci SS v akci kolektiv autorů

Kniha kterou jsem za víkend přečetl. Není to román, spíše literatura faktu.Jednotlivé kapitoly seznamují, aspoň povrchně s různými koncentračními tábory, činností a chodem.Je to opravdu průřez a nahlédnutí do problematiky a literatury týkající se problematiky koncentračních táborů, holocaustu a fašismu jako takového.
Po přečtení si člověk udělá vlastní obrázek na zrůdnost a nepředstavitelné hrůzy které tato organizace (SS) dělala.
V knize je spoustu obrazových příloh, jak fotek z jednotlivých táborů tak různých fotokopií dokumentů a dalších tiskovin.

13.01.2013 5 z 5

Praktické rady a návody pro zahrádkáře a milovníky zahrad Praktické rady a návody pro zahrádkáře a milovníky zahrad Lýdie Konečná

Ve stručnosti napsáno a uvedeno co a jak který měsíc dělat jak na zahradě tak s rostlinami v interiéru.
Jako orientační literatura naprosto dostačující.Pro podrobnější informace je lépe sáhnout pro knihy daleko obsáhlejší.
I přesto doporučuji aspoň k nakouknutí a prolistování.

13.03.2013 5 z 5

Zajatci: Zápisky kapitána Zajatci: Zápisky kapitána Vladimír Iosifovič Bondarec

Autor popisuje vlastní zážitky ze zajetí...a svoji pouť do osvobození.zajímavé pasáže, hlavně ty jak se sami vypořádali se zrádci, ale taky popis kamarádství bez kterého by se ty hrůzy snad nedali ani přežít.Doporučuji přečíst.

23.01.2013 5 z 5

Masožravé rostliny – objekt badatelů, dobrodruhů a snílků Masožravé rostliny – objekt badatelů, dobrodruhů a snílků Miloslav Studnička

Pro začátečníka na seznámení , nebo jen pro zvědavce moc hezky udělaná kniha.Taky jsem tak začal se svým pěstováním, či pokusem o pěstování masožravek. Člověk si může udělat úsudek co zkusit a co už ne.Doporučuji.

22.01.2013 5 z 5

Jaromír Jágr - Vlastní životopis Jaromír Jágr - Vlastní životopis Jan Šmíd

Tak se zrodila hvězda.Kompletní historie od začátků do roku 1995.Velmi podrobně napsáno takže se člověk dozví spoustu informací o naší hokejové legendě.Moc příjemné čtení historie a když už člověk ví jak válí dál.....je to borec.

21.01.2013 5 z 5

I. světová válka I. světová válka Ian Westwell

Ucelená publikace o 1.světové válce.je plná map, plánků bitev a dalších fotografií. Moc hezky udělané na kvalitním papíře.Zájemci o historii budou nadšeni.Jednoznačně doporučuji.

21.01.2013 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Parádně se četla...dobrý detektivní thriller.Doporučuji přečíst, člověk se nebude nudit.

21.01.2013

Tanky - Od 1. světové války do současnosti Tanky - Od 1. světové války do současnosti Martin J. Dougherty

Kompletní a ucelený přehled tankové techniky od 1. světové do dnešní doby. Moc hezky udělaná kniha. Určitě doporučuji k přečtení, nebo aspoň k prolistování, stojí to za to.

Byl jsem číslem 7809 Byl jsem číslem 7809 Josef Rudolf

Jako většina knih z tématikou koncentračních táborů i zde jsou popsány hrůzy a utrpení v těchto tzv.nápravných zařízeních.
Je zde spousta fotek a různých fotokopií dokumentů z popisované doby.kdo se o to zajímá tak jako já doporučuji přečíst...i když žádný román to není.

17.01.2013 5 z 5

Čtyřicet dva měsíce v japonském zajetí Čtyřicet dva měsíce v japonském zajetí R. Keith Mitchell

Brilantně popsané zajetí a vše kolem toho.Japonci byli možná i horší něž SS, hlavně jejich jedna složka nazvaná kempeitaj...ale o té víc v knize zajat japonci....to gestapo bylo podle nich žáčkem.každý kdo rád čte knihy s touto tématikou bude ohromen co Japonci dokázali...v tom negativním slova smyslu.Stojí to za přečtení a zjištění ,že i takové hrůzy byli daleko na východě.

Tanky a další vojenská vozidla Tanky a další vojenská vozidla Robert Jackson

Pro všechny co mají rádi historii a obrněnou techniku jako takovou je tato publikace velice užitečná.
Super udělané na křídovém papíře co víc si přát.

16.01.2013 5 z 5

Monte Cassino Monte Cassino Sven Hassel (p)

Klasika od Svena. Jeho vyprávění toho co zažil za Druhé světové války stojí za to.Perfektně se to čte a je to asi nejlepší autor na čtení knih s touto tématikou. Rozhodně doporučuji přečíst. V každé knize se věnuje nějaké části a prožitkům z různých částí války.

16.01.2013 5 z 5

Daň z krve Daň z krve Jiří Dienstbier

Málo vídaná kniha která popisuje balkánskou válku.Kniha je poskládána z úryvků a článků kolikrát po sobě nejdoucích, takže orientace je chvílemi obtížná.Autor to popisuje tak jak to viděl a zachytil.V knize jsou objasněny, nebo aspoň ukázány některé zločiny proti lidskosti.Doporučuji přečíst a udělat si tak obrázek na balkánskou krizi a vůbec Balkán jako takový.Jak píše autor: Při odvodech do janičárských vojsk byly slovanské balkánské rodiny nuceny vydat tureckému sultánovi syna.Říkalo se tomu " Daň z krve". Sultánové zmizeli, ale daň z krve se na Balkáně platí dodnes.

15.01.2013 5 z 5

Divize pancéřových granátníků 1939-1945 Divize pancéřových granátníků 1939-1945 Chris Bishop

Velice podrobně napsaná publikace.Ideální pro modeláře a lidi zabývající se historií obrněné techniky.Vše důkladně zmapováno jak textem tak obrazem.Hodně hezky udělané.

14.01.2013 5 z 5

Německé válečné ponorky 1939-1945 Německé válečné ponorky 1939-1945 Chris Bishop

Velice podrobně napsaná publikace.Ideální pro modeláře a lidi zabývající se historií ponorek.Vše důkladně zmapováno jak textem tak obrazem.Hodně hezky udělané.

14.01.2013 5 z 5

Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Jeffery Deaver

Kniha která nezklame....Doporučuji k přečtení

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Klasika od Jefferyho.Hezky napsané, poutavé.Doporučuji k přečtení tak jak jeho ostatní knihy které mám všechny doma.

Dlouhá noc Dlouhá noc Fritz Selbmann

Je pravda , že o koncentračním táboře Sachsenhausen toho až tak moc není , ale tato kniha je strašně moc tendenčně napsaná.Je silně poznamenaná komunistickou ideologií a to jí moc neprospívá.Pokud si člověk odmyslí ty soudruhy a proletáře tak to přečte, ale až tak moc záživné čtení to není.Ono ani ty hrůzy i když už jen popsané záživné nejsou a ani nemohou být.I přesto doporučuji přečíst.

14.01.2013 3 z 5