anonymní.Ilja anonymní.Ilja komentáře u knih

Nadvláda démonů Nadvláda démonů Henry H. Neff

Když jsem dočetl první dva díly, nebyl třetí díl ještě v České republice vydaný. Pamatuji si, jak jsem hučel do starší sestry, která vládla internetem a angličtinou, ať mi zjistí, zda existuje a kdy se tu objeví. Když se objevil, byl jsem jeho prvním čtenářem v naší knihovně. Přestože jsem na něj musel nějaký čas čekat, znovu jsem propadl tomu krásnému světu kouzel a v kůži mladého Maxe bojoval a trpěl.

Musím se dostat k dalším dílům a přečíst je v originálu, když se neukázali na českých pultech. Achjo!

Na pokraji zkázy Na pokraji zkázy Henry H. Neff

Druhý díl série o Maxovi studujícím na kouzelné Rowanské akademii. Úžasné dílo, které se nezpronevěřilo kráse a povedenosti prvního dílu, a posunulo celý svět magie a démonů na novou úroveň. Nemám moc co k tomuto dílu napsat, ale nemohu nenapsat. Jednoduše najděte první díl a přečtěte to!

Probuzení Astarotha Probuzení Astarotha Henry H. Neff

Pro přílišnou známost a opěvovanost jsem se celé dospívání vyhýbal Harry Potterovi, ale o krásný svět kouzelnické školy jsem díky této knize nebyl ochuzen. Jsem velice rád, že jsem tuto knihu tehdy v knihovně našel. Ponořil jsem se hluboko do neznámého světa magie, a dodnes na něj s láskou vzpomínám. Ani teď, když Pottera znám, nedám dopustit na Maxe a jeho školu.

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Jako velký milovník knih Terryho Pratchetta jsem se nemohl této knize vyjmout, přestože nehovoří o Zeměploše. Vypráví příběh o tvorech, kteří jsou tak malinkatí, že jsou pro ně i jednotlivé vlasy koberce obrovské. Zkuste se na svět podívat novýma očima; očima tvorů tak malých, že je nikdy neuvidíte. Možná tam opravdu jsou.

29.12.2021 5 z 5

Nepohledný princ Nepohledný princ John Moore

TUHLE KNIHU MILUJI! Našel jsem ji jednou u své sestry v knihovně a přečetl. A bylo to (spoiler) asi první větší setkání se sexem v literatuře (a to je nezapomenutelný zážitek).

Ale ne! Kniha vypráví pohádku, která nehraje podle pravidel pohádek. Je vtipná, kreativní a plná kousavých narážek na všechny skutečné a skutečně hloupé pohádky. Dokonalý lektvar, který vás bude u srdce hřát i po letech.

Tuhle knihu potřebuji mít doma!

Křižák v džínách Křižák v džínách Thea Beckman

Kniha, která mi utkvěla v hlavě, protože přišla přesně v pravý čas, abych mohl pak celé týdny přemýšlet, co vše bych dokázal a vymyslel já. Otázka, jak bychom si vedli v minulosti jen s vědomosti které máme jako jednotlivec v současné chvíli v hlavě, jak bychom dokázali vycházet s lidmi, od kterých nás dělí stovky let vývoje a poznání ...

Kniha je poutavá a milým způsobem vám ukáže krutost doby, která je tak vzdálená, a přesto ukazuje to stejné lidstvo jakým je i dnes.

Mumie u jídelního stolu Mumie u jídelního stolu Jeffrey Kottler

Tohle je další z řady zajímavých příběhových knih, od kterých by člověk neměl čekat nic víc než příjemné zabití času a pár zajímavých příběhů k tomu. U některých se divíte, u některých se smějete, některé jen tak proklouznou mezi prsty.

28.12.2021 4 z 5

Den, kdy měl zemřít Klaus Den, kdy měl zemřít Klaus Michal Stach

První a dost možná i jediná kniha tohoto druhu, kterou jsem kdy četl. Svět podivných lidí z podsvětí, plánování teroristického útoku a policejní práce. Thriller, který jsem četl ještě v době, kdy byl Klaus prezident, a užil jsem si ho. Asi nejsem cílovka, ale dočetl jsem na dva nádechy.

28.12.2021 4 z 5

Labyrint Labyrint Pavel Renčín

Dostat fantasy do současného světa a dokonce přímo do srdce České republiky, aniž tím autor sníží "důvěryhodnost" neuvěřitelného příběhu v očích čtenáře, je velké umění. Na tuto knihu rád vzpomínám a jsem moc rád za obohacení, které mi (spolu se sérií Městské války) přinesla. Obohacení v tom, co je v literatuře možné, a jak může člověk snít o světě kolem sebe.

Holky a hřbitov Holky a hřbitov Petr Prouza

Když jsem na tuto knihu narazil, nejprve mne zaujal název a obálka, když jsem si přečetl úvod, které do vydání, kterým disponuji, napsal Milan Kundera, můj zájem ještě vzrostl. Nic mne nedokázalo připravit na to, co mne v té knize čekalo. Byl to brutální a obohacující zážitek předaný sugestivní a jednoduchou formou. A když říkám brutální, tak to myslím docelela doslovně.

19.12.2021

Generátor prchavých okamžiků Generátor prchavých okamžiků Marek Nawrath

Existují veselé nápady a hříčky, které zmizí hned jak se objeví, ty, které si zapamatujete, a ty, které si zaslouží být tesány do kamene. Generátor prchavých okamžiků je knihou, která do papíru tesá ty, které se do kamane netesají, přestože by klidně mohly.

17.12.2021 5 z 5