Křižák v džínách

Když Rudolf, student střední školy v Amstelveenu, nabídne dvěma vědcům pomoc při jejich experimentu se strojem času, netuší, že se chybou počítače nepřenese do 14. června 1212 na rytířský turnaj ve francouzském městě Montgivray, ale mezi Porýním právě procházející dětskou křížovou výpravu. Připojí se k téměř deseti tisícům šestiletých až patnáctiletých dětských křižáků a vydává se s nimi na pochod do Itálie, kde se má rozestoupit moře, aby křižáci mohli vyhnat saracény ze Svaté země. Na cestě zažívají chaos, hlad, epidemie, smrt i útoky nepřátel. Rudolf se snaží využívat své znalosti ke zmírnění utrpení dětí a postupně se proti své vůli stává vůdcem dětského vojska....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37432/krizak-v-dzinach-iGa-37432.jpg 4.438

Kruistocht in spijkerbroek (2005)

Romány, Sci-fi, Historie
Vydáno:, Deus

Kniha Křižák v džínách

steph.tey
19.09.2016

Na blog recenzentkyraj.blogspot.cz v blízké době napíšu článek typu kniha vs. film, protože film jsem také viděla a i když kniha byla v mnoha ohledech lepší, i filmové zpracování příběhu mělo své kouzlo a myslím, že by se o Křižáku v džínách určitě mělo vědět!

steph.tey
19.09.2016

Ta kniha byla skvělá. Poutavě napsaná, přestože v ní byly chyby v překladu, četla se dobře. Hlavně ta myšlenka a celá podstata té knihy mi ale vyrazila dech. To, jak umí být lidé krutí a zároveň se vždy najde i někdo s dobrým srdcem... A to určitě nejen ve třináctém, nebo dvacátém století. Líbily se mi Rudolfovo názory a to, že v jeho myšlenkách a mysli autorky byla pravda. Jsem ráda, že jsem si tu knihu přečetla a že jsem na ni díky skvělé paní knihovnici vůbec narazila. V té knize je PRAVDA. Dávám zcela určitě 5 hvězdiček!

šošana-lilie
27.05.2014

Kniha byla boží četla jsem ji dvakrát,ale nechápu proč se z Mikuláše stal Nicolaas.
Film byl hrozný a moc ten příběh nebyl podle knihy.

Venezia
24.05.2013

Výborná kniha, čítala som ju už trikrát. Len ten preklad je akýsi "uspěchaný" a v polke knihy sa z Mikuláša stane Nicolaas.
Tiež by som sa šla pozrieť niekam do minulosti. Ale s okuliarmi by som bola nápadná a bez nich by som sa ďaleko nedostala.
Film je hrozný, autor scenára by mal vrátiť diplom z kurzu tvorivého písania.

Layss
26.02.2012

Knížka se mi docela líbila, film byl opravdu pouze slabším odvarem. Hlavní hrdina se dokáže opravdu dobře přizpůsobit místním podmínkám a začlenit se do výpravy...