Anežka537 Anežka537 komentáře u knih

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Jelikož mám dost ráda knihy o druhé světové válce a toto téma mě zajíma, kniha mě potěšila. Nejvíce se mi líbilo, že se zde mluví o Romech. Všude se většinou mluví a dokonce i učí ve škole jen o židovském holocaustu. A tato knížka nám připomíná, že Romové na tom byli také špatně. Příběh byl celkově výborný a u konce už nechyběly ani nějaké ty slzičky. Do knihy by se mi hodil ještě malý slovníček romských slov, která se v knize objevovala. Trochu mi dělala potíže i Němčina, jelikož německy neumím, ale naštěstí jsem měla po ruce vždy otce či překladač, kteří mi slovíčka přeložili. :)

21.03.2019 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Ráda čtu knihy s tématem druhé světové války, takže knížka se mi líbila. Vlastně mi na knize nic nevadilo, tak proč nedád 5 hvězdiček? V komentářích jsem si přečetla, že existuje i film. Hned se na něj podívám :D.

06.03.2019 5 z 5

100 přání 100 přání Erica Bertelegni

Mě to teda moc nebavilo. Bylo to moc jednoduché. Například když Auroře narostou rohy, tak si hned někdo přeje, aby zmizely...
Ale každopádně je to určené pro mladší čtenáře. Pro děti kolem deseti let to bude určitě hezké čtení :)

14.02.2019 2 z 5

První První Kiera Cass

Naštěstí lepší než Elita, ale na Selekci to stejně nemá :D
Příjemná a čtivá knížka :)

14.02.2019 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Selekce se mi moc líbila, ale tento díl mě zklamal. Vadilo mi chování Americi, která furt nevěděla koho vlastně miluje a stále to střídala. Každopádně jsem ráda, že jsem ji četla a doufám, že První se mi bude líbit stejně jako Selekce.

09.02.2019 3 z 5