Andulino Andulino komentáře u knih

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Kniha se mi moc líbila. Ze začátku máte pocit, že půjde o další dívčí román, o jeden z mnoha. Ale je pravda, že Cecelia umí z knih udělat víc, něco, co vás bude přitahovat, co vám nedá spát a co vás bude nutit číst dál a dál. Je tu i dávka jakéhosi tajemna, ovšem ne toho strašidelného. I závěr knihy se mi líbil a příjemně mě překvapil. Také se mi líbila proměna hlavní hrdinky, líbí se mi, že nikdo není "černý" nebo "bílý". Určitě doporučuji :)

06.05.2013 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

V knize je stručně popsán osud rodiny Popperů, ne zbytečně rozsáhle a nezajímavě. Je to nenucená četba, u které člověk zavzpomíná na své dětství, ale také zapřemýšlí nad 2. světovou válkou a otázce Židů v té době. Kniha si mě získala svou upřímností, mnohokrát mě donutila se usmát. Doporučuji, je to spíše oddychová četba, o to více krásná.

25.08.2011 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Kniha je moc krásná, je ale pravdou, že některé pasáže děj zbytečně zpomalují. Podává ale skvělý obraz středověké společnosti a co se týče dějové linky, moc mě příběh bavil. Líbilo se mi uvažování Viléma, jeho bystrost a moudrost. SPOILER Až do konce příběhu jsem netušila, kdo za všemi těmi vraždami stojí. Jorge mi nepřipadal nějak podezřelý, i proto, že byl slepý. Jak ale postupně začali všichni umírat, začal připadat v úvahu. Latinské citáty mi nevadily, snad mě to jen maličko zdržovalo. Moc se mi líbilo Jorgeho kázání o příchodu Antikrista. U některých pasáží jsem musela být opravdu pozorná, abych pochopila, o co se jedná, ale to je asi dobře. Celkově se mi kniha líbila.

25.08.2011 4 z 5

Lagom - Umění životní rovnováhy Lagom - Umění životní rovnováhy Jonny Jackson

Krásná knížka plná tipů, jak žít tak, abychom měli všeho právě tak akorát. Pro mě osobně nemohla přijít v lepším čase, než teď, kdy brzy začnu novou práci. Upomenutí zachovat si zdravou rovnováhu v životě a práci ve mně zůstane snad už napořád, za obzvlášť důležité považuji nenechat na sebe tlačit a umět říct ne. Kniha má velmi příjemný rozměr a je nádherná graficky, opravdu potěcha duše i mysli. Miluju základní myšlenku knihy: zjednodušit si život, aby v něm bylo jen to, co je pro mě důležité. A čím ještě uzavřít mou recenzi? Není třeba být dokonalý, ale TAK AKORÁT.

04.11.2022 4 z 5

Zbavte se svého emočního batohu Zbavte se svého emočního batohu Vivian Dittmar

Kde jenom začít? Tato kniha mi doslova a do písmene změnila život.

Už po prvních dvou kapitolách, kdy jsem došla k prvnímu uvědomění, jsem věděla, že tohle bude něco velkého. Kniha je skvěle strukturována, je dělena na určité "lekce", připomínající mi intenzivní kurz seberozvoje. Vlastně jsem si celou dobu připadala jako na one-on-one terapii, tento pocit umocňovalo i 20 praktických cvičení.

Kapitoly se zaměřovaly na pro mě smysluplná témata, velmi oceňuji i grafické zpracování, jmenovitě pak tučně zvýrazněné věty/slova, schémata a shrnující tabulky.

Přečetla jsem už poměrně velké množství knih týkajících se seberozvoje. Některé byly laskavé (Louisa Hay), jiné extrémně upřímné (Gary John Bishop). Oba přístupy ve mně něco zanechaly a byly mi něčím blízké. Tato kniha pro mě představovala nový směr kombinace obou výše zmíněných přístupů, který mám odteď spojený s Vivian Dittmar. Kniha je totiž exaktní, někdy i trochu vědecká, ale nepostrádá humor, intimitu a určitou osvětu.

První třetina knihy, představující koncept emočního batohu a emočních aktivací pro mě tedy představovala wow efekt. Druhá třetina mě, přiznám se, chvílemi nebavila, nejspíše mám k praxi vědomého vybíjení ještě stále daleko. Poslední část knihy byla ale opět skvělá, nabitá praktickými tipy a řešící rovněž kolektivní aspekty emocí lidstva.

Po dočtení ve mně chvíli přetrvávala jakási prázdnota a smutek nad tím, že mě už nečeká žádná "lekce" s Vivian. A tato prázdnota je u mě opravdu spíše doménou beletrie. Což jasně vysvětluje mých 5 hvězdiček a knihu určitě doporučuji dál.

14.04.2021 5 z 5

Intrika po anglicku Intrika po anglicku Adrien Goetz

Zajímavá historická kniha o tapisérii z Bayeux. Pravdou ovšem je, že začátek je celkem pomalý a nezáživný, nicméně když se do knihy začtete, její příběh je velmi poutavý. Doporučuji historickým nadšencům a lidem, co o této problematice něco ví.

28.04.2013 3 z 5

Soukromé pasti 2 Soukromé pasti 2 Lenka Wimmerová

Stejně jako u prvního dílu této knihy jsem se začetla, příběhy jsou velmi různorodé a zajímavé, každý se v některém z nich najde, objeví pocity, které už sám zažil, polituje hrdiny příběhů, popřípadě s nimi bude soucítit. Oddechová, ale skvělá četba.

18.03.2013 3 z 5

Nejsem vrah Nejsem vrah Frédéric Chaussoy

Kniha byla vcelku zajímavá, očekávala jsem od ní však více. Tři hvězdičky dávám za kontroverzní téma a otevřenost, s jakou autor svůj příběh vylíčil. Vyskytovaly se zde i hlubší myšlenky (o smrti, o volbě mezi životem a smrtí, o lékařské přísaze, považování eutanazie za vraždu a podobně). Příběh mladého ochrnutého chlapce je bezesporu smutný, přišlo mi však, že autor tento příběh "dávkuje" v průběhu celé knihy, důsledkem čehož příběh vyzněl poměrně rozvláčně. Jsem ale ráda, že jsem se o tomto téměř tabu dozvěděla něco více.

10.03.2013 3 z 5