Andrea x Andrea x komentáře u knih

Dobrý svět Dobrý svět Alena Ježková

Knížka se dětem líbila, především střídání vypravěče kapitol, každý se mohl těšit na "svého". Chtěla bych upozornit rodiče, jejichž děti věří na Ježíška, aby si zimní kapitolu přečetli nejprve sami a pak upravili dle svých potřeb.

18.09.2017 3 z 5

Bertík a čmuchadlo Bertík a čmuchadlo Petra Soukupová

Petra Soukupová dokáže vystihnout pocity, na které jsme už dávno zapomněli. Doporučuji nejen dětem, ale i dospělým.

01.06.2015 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Skvěle napsané, dojemné, vtipné, s citem pro zkratku.

29.05.2015 5 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

Četli jsme s předškolákem. Rádoby mantorské příběhy mě neoslovily, očekávala jsem alespoň více vtipu. Nic by se nestalo tuto knížku vynechat.

18.12.2014 1 z 5

Mariana a rozteklý kopeček Mariana a rozteklý kopeček David Košťák

Bezva knížka na jeden večer. Teda pokud mate radi milý příběh s fantazií.

14.10.2020 5 z 5

Půlnoční kocourek Půlnoční kocourek Sonja Danowski

Hezké ilustrace, které knihu dělají nádhernou. Příběh v první polovině nudný, ale ke konci dostal mírně hloubku. Na jeden večer s dětmi dobré.

28.11.2019 3 z 5

Divoký koník Ryn Divoký koník Ryn Bohumil Říha

Četla jsem ji v dětství, tenkrát se mi moc líbila. Nyní jsem ji četla s dětmi, synovi 9 let se také líbila. Popravdě, já ji dočetla se sebezapřením. Dítě asi nevnímá tolik ten budovatelský nádech, který čiší z každé strany.

09.01.2019 1 z 5

Terezka a Šáša Šišulác Terezka a Šáša Šišulác Lenka Rožnovská

V knize určené pro začínající čtenáře bych hrubou chybu nečekala. Sama často chybuji, proto když už i já si všimnu, je to na pováženou.

11.10.2016 1 z 5

V našem lese V našem lese Romana Anděrová

Koupili jsme si z nabídky ve školce. Je to skvělá knížka. Ač je kniha ilustrovaná, všechna zobrazení jak zvířat, tak rostlin jsou velice věrohodná, reálná.

06.03.2016 5 z 5

Za zvířátky do hor Za zvířátky do hor Zuzana Kovaříková

Příběhy nejsou úplně top. Naopak oceňuji za každým příběhem reálný popis zvířat, která se v textu objevovala. V součtu pěkný průměr za tři hvězdy. Čteno s předškolákem

22.06.2015 3 z 5

Taková medvědí rodinka Taková medvědí rodinka Zbyněk Černík

Kniha nás nebavila. Ale asi mě měl upozornit popis na obálce: Poučné a krásně legrační příběhy... Čekala jsem, že s tygrem zažijí nějaká dobrodružství, a tak nějak kromě pití piva spolu nezažili nic moc.

26.02.2015 1 z 5

Gymnázium Gymnázium Václav Budinský

Knížku jsem četla, když jsem chodila na gymnázium. Tenkrát jsem se u toho docela bavila. Ještě po letech si vybavuji: ... v létě budu půjčovat loďky a v zimě budu saunařem....

12.07.2014 3 z 5