anastazie9599 anastazie9599 komentáře u knih

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Mnou nejrychleji přečtená kniha za poslední dobu. Román se rozděluje na dva příběhy se stejným začátkem, ale jiným rozhodnutím, které hlavní hrdince naprosto změní život.
Začala jsem části Sabiny, kde se příběh vypráví z pohledu hlavní hrdinky. Část Simony přináší i pohledy ostatních postav. Bylo to zajímavým doplněním a trochu změnilo můj názor na některé postavy, jelikož jsem najednou viděla i jejích vnitřní rozpor.
Během čtení jsem se smála, ale i hodně brečela. Otevírá se tu řada náročnějších témat, která ve společnosti bohužel dodnes jsou často opomíjená.
Za sebe knihu rozhodně doporučuji.

31.07.2023 5 z 5

Vždycky jsem milovala hory, ale netušila jsem, že existuje tolik cest, které lze podniknout. Navíc u nás v Evropě! Knížku jsem si zamilovala a ihned sestavila vlastní bucketlist. Libí se mi jednoduchý styl psaní, kde u příběhů se dá krásně odpočinout. Super jsou i podrobně popsané tracky, jak se tam dostat a na kolik to cca může vyjít.
Osobně mě to namotivovalo vyrazit s pejskem do hor, co nejdříve. :)

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Skvělá kniha, která nás učí více používat kritické myšlení a vnímat problémy z různých úhlů pohledů. Čte se dobře, je podložená spoustou studií a vše se zobrazuje na zajímavých příkladech. Myslím si, že tuhle knihu by si měl přečíst každý.