Alice76 Alice76 komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Vtipná, milá a oddechová četba s krátkými kapitolkami.

28.07.2023 5 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

Krásná, milá knížka. Vzpomínky na dětství u babičky a dědy ve východních Čechách.

Mixér Mixér Ludmila Křivancová

Moc milá knížka, se kterou jsem strávila hezké chvilky, když jsem se potřebovala kdykoli během dne trochu potěšit, zpříjemnit si čekání u lékařů, cestu vlakem, hezky se naladit před spaním, nebo se naopak ráno u kávy vzpružit a nastartovat. Má bezva formát, který se krásně vejde i do malé kabelky, takže ji můžete mít všude s sebou. Čte se úplně sama, protože je psána stručně, výstižně, s humorem a celkově svěžím nádechem. Je ze života, poučí, donutí k zamyšlení, inspiruje, pobaví a také moc hezky pohladí a někdy mi úplně mluvila z duše. Čtení jsem si zároveň dávkovala tak, aby mi její milá společnost vydržela co možná nejdéle, a každou kapitolku jsem si náležitě vychutnávala. Také jsem z ní občas někomu předčítala, každému nějakou kapitolku pro něj na míru a jedna moje kamarádka se při mé vícedenní návštěvě u ní doma po takové jedné předčítací ukázce pro tu knížku tak nadchla, že mi ji ve volných chvilkách "kradla" a každé ráno u snídaně mi vyprávěla, jak je skvělá a jak to ta paní Ludmila umí pěkně vystihnout. A k tomuto obdivu se přidávám i já a mohu ji jen doporučit. Jen se připravte na jednu věc, že se s ní na konci nebudete chtít rozloučit a bude se vám po těch milých chvilkách s ní stýskat...

18.10.2016 5 z 5

Jak potěšit zpovědníka Jak potěšit zpovědníka Aleš Opatrný

Výborná pomůcka pro správné pochopení svátosti smíření a živější a plnější slavení této svátosti.

27.02.2016 5 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Výborná, oddechová a antidepresivní četba.

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Výborná knížka! Krátké kapitoly, humorné a zároveň i k zamyšlení.

28.07.2023 5 z 5

Sociální fobie a její léčba: Příručka pro lidi se sociální fobií Sociální fobie a její léčba: Příručka pro lidi se sociální fobií Ján Praško

Dobrá pomůcka, kterou určitě doporučuji všem lidem trpícím sociální fobií i jejim blízkým, aby jim lépe porozuměli. Autorům díky za ni. Škoda, že se mi nedostala do ruky dříve, neboť touto poruchou trpím již řadu let.

20.10.2023 4 z 5

O milosrdenství s Kateřinou Lachmanovou O milosrdenství s Kateřinou Lachmanovou Kateřina Lachmanová

Úžasná knížečka, která stojí za to, aby se k ní člověk občas vrátil.

Ve stínu neviditelných draků Ve stínu neviditelných draků Ludmila Janáková

Velice zajímavá a čtivým způsobem napsaná kniha. Skutečný příběh ztraceného dětství jedné neobyčejné ženy a hledání cesty k sobě a šťastnému, naplněnému životu. Kniha s psychologickým přesahem.

28.07.2023 5 z 5

Pro koho kvetou stromy Pro koho kvetou stromy neznámý - neuveden

Nádherná knížka! Niterný příběh bratra a sestry, která má Downův syndrom.

Bála jsem se usnout Bála jsem se usnout Barbora Janáková

Zajímavý skutečný životní příběh mladé ženy, která prožila těžké dětství a prošla si mnoha traumaty, přesto však neztratila touhu a sílu se se svým životem prát a vybojovat si lepší a šťastnější budoucnost.

28.07.2023 5 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp Aleš Palán

Milá oddechovka.

Zápisky z blázince II. Zápisky z blázince II. Miroslav Macháček

Oproti prvnímu dílu velké zklamání.

28.07.2023 1 z 5