AlesBleha AlesBleha komentáře u knih

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Krásná knížka. S jednoznačným poselstvím, že největšímu svinstvu co kdy bylo na této planetě tedy komunismu se člověk musí postavit. Že to u nás někdo nechápe je dáno výchovou. O 3 roky později co se odehrál tento příběh věšeli v Budapešti komunisty a tamní estébáky na lampy.

02.11.2023 5 z 5

Anna proletářka - hra o roce dvacátém v desíti obrazech Anna proletářka - hra o roce dvacátém v desíti obrazech Ivan Olbracht (p)

Na knize mě zaujala solidarita mezi chudými. Což je výrazná změna oproti dnešku. Dnes kdybych přišel o bydlení tak si žádný z voličů Bureše ode mne Nový Prostor nekoupí. To je možná špatné přirovnání, protože ti žádnou nouzí netrpí. Jinak je v knize uvedeno, že chudák soudruh poslanec nemá kde bydlet a bydlí ve vagónu. To je při výši jeho platu taková blbost jako příjezd praotce Cikána od Roudnice.

02.11.2023

Musíme si promluvit o Putinovi: Jak se Západ mýlí v nebezpečném vládci Ruska Musíme si promluvit o Putinovi: Jak se Západ mýlí v nebezpečném vládci Ruska Mark Galeotti

Krásné vystižení největšího zločince současné doby.

11.01.2022 5 z 5

Hadrián z Římsů Hadrián z Římsů Václav Kliment Klicpera

Kdyby Klicpera neumřel 1859 tak bych si myslel že to napsal Cimrman jako Slezské písně.

27.04.2021 3 z 5

Audience Audience Václav Havel

Super. Přesně ten druh humoru co mám rád.

05.04.2020 5 z 5