AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Dějiny Švýcarska Dějiny Švýcarska Georg Kreis

Některé kapitoly mi sedly více, v jiných jsem se mírně ztrácela, ale celkově jsem ráda, že jsem si udělala představu o dějinách státu, na který v běžných hodinách dějepisu není moc prostor.

18.02.2020 4 z 5

Hraj mrtvého Hraj mrtvého Julia Heaberlin

Jednoduchá a čtivá kniha, vyhovoval mi styl vyprávění i osobnost hlavní postavy. Celkově jsem však čekala od zápletky víc, něco mi v ní chybí.

06.01.2020 3 z 5

Gala & Dalí: Nerozluční Gala & Dalí: Nerozluční Sylvia Frank

Oddechovķa...

08.06.2024 4 z 5

Na konci kolejí Na konci kolejí Michael Reit

První polovina knihy byla výborná, příjemnou změnou oproti podobným knihám bylo líčení poměrů kolem křišťálové noci a v Holandsku, v druhé polovině byla na mě kniha až příliš povrchně a neuvěřitelně psaná. Ale celkově se četla velmi dobře.

28.05.2024 4 z 5

Josefův osud: Jak jsem přežil šest koncentračních táborů a stal se lovcem nacistů Josefův osud: Jak jsem přežil šest koncentračních táborů a stal se lovcem nacistů Josef Lewkowicz

První dvě třetiny byly výborné, moc oceňuji popis života před válkou a pak v Krakově. Ke konci mě bohužel trošku nudily opakující se motivy a formulace. Každopádně kniha za čtení stála.

14.05.2024 4 z 5

TMBK 2022 TMBK 2022 Dominik Landsman

Lehce úsměvná oddechovka, připomenutí roku 2022 za 1 odpoledne. Vadily mi překlepy a uspořádání textu.

19.01.2024 3 z 5

Koho sežere vlk? Koho sežere vlk? Ester Stará

Kromě zábavy u čtení moc oceňuji krásné ilustrace

10.11.2023 5 z 5

Pan Baf Pan Baf Joyce Dunbar

V kombinaci s ilustracemi úžasné <3

21.10.2023 5 z 5

Zase se shledáme Zase se shledáme Madeleine Goldstein

Stručná, ale čtivá jednohubka.

06.10.2023 4 z 5

Rok 1968 v Československu Rok 1968 v Československu František Emmert

Čtivě a přehledně napsané, skvělé obrazové přílohy.

11.03.2023 5 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Dalo mi hodně práce začíst se a zvyknout si na styl psaní, a když už mě začala kniha bavit, rázem skončila. Hodně drsné čtení.

22.08.2022 3 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Poměrně čtivé, ale těžko uvěřitelné a překombinované.

04.08.2022 2 z 5

Cesta k dekretům a odsunu Němců Cesta k dekretům a odsunu Němců Jan Němeček

Přehledná a velmi přístupně napsaná útlá knížka, která nabízí základní povědomí o tom, co předcházelo odsunu a jak se tato otázka postupně koncipovala. Plusem je i obrazová a především dokumentová část publikace, byť bych byla ráda za více ne tolik notoricky známých fotografií. Stojí za přečtení.

17.06.2022 5 z 5

Bouřlivé trojmezí: Slezsko 1918-1923 Bouřlivé trojmezí: Slezsko 1918-1923 Ondřej Kolář

Kniha na mnohých příkladech ilustruje poválečné napětí v regionu a podává i informace ke strukturám bezpečnostních složek. Nejedná se bohužel o velmi čtivý text určený širší veřejnosti a byť jsou mnohé případy zajímavé, prezentovány jsou pouze suše, vědecky. (Což může být plus i minus.)

25.05.2022 4 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Chvíli trvalo se začíst a zorientovat se, pak byl příběh poutavý a ke konci dojemný a krásný. Avšak kniha byla místy zdlouhavá, kdyby byla kratší, dám hvězd 5.

20.05.2022 4 z 5

Poslední ghetto: Všední život v Terezíně Poslední ghetto: Všední život v Terezíně Anna Hájková

Byť kniha obsahuje velké množství zajímavých informací, styl psaní asi není určen širší veřejnosti. Očekávala jsem více prostoru věnovaného každodennosti a běžnému životu, avšak značná část knihy je spíše věnována sociologické studii ghetta a čtení bylo spíš monotónní. Nejvíce přínosné a čtenářsky příjemné byly vždy konkrétní příklady osudů jednotlivců.

16.05.2022 4 z 5

Historie gulagu Historie gulagu Oleg V. Chlevňuk

Kniha byla souborem číselných údajů a nudných, opakujících se zpráv a dokumentů úřadů. Velmi špatně se četla, odnesla jsem si jen minimum nových informací vzhledem k záplavě čísel a jmen funkcionářů a poukazování na obtíže práce s prameny, na které byl kladen důraz především. Publikace je asi určena hodně odborné veřejnosti a byť mám historii vystudovanou, jsem velmi zklamaná.

17.04.2022 2 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Případ a hlavní dvojice vyšetřovatelů měli pro mě obrovský potenciál, zvlášť v dnešní době, čtivosti trošku ubíraly opakující se momenty, které byly líčeny z obou úhlů pohledu, závěr jsem trošku čekala, ale myslím, že to dopadlo tak nějak moc jednoduše a rychle. Určitě si budu případnou další knihu chtít přečíst, budou mě zajímat osudy hlavních postav.

17.03.2022 4 z 5

Operace Valkýra Operace Valkýra Jesús Hernández

Perfektně napsaná kniha, obsahuje vše potřebné k atentátu a výborně se čte.

25.01.2022 5 z 5

Habsburkové: Vzestup a pád světové velmoci Habsburkové: Vzestup a pád světové velmoci Martyn Rady

Z hlediska světových dějin pro mě v knize nebylo nic nového, avšak představovala výborné shrnutí v rozumném rozsahu. Text byl velmi čtivý a oživovaly jej mnohé zajímavosti a perličky. Možná bych ocenila bohatší obrazový doprovod, ale to je jen na okraj.

17.01.2022 5 z 5