Josefův osud: Jak jsem přežil šest koncentračních táborů a stal se lovcem nacistů přehled

Josefův osud: Jak jsem přežil šest koncentračních táborů a stal se lovcem nacistů
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532274/bmid_josefuv-osud-jak-jsem-prezil-sest-k-65ce03230c032.jpg 5 7 7

Skutečný příběh lovce nacistů. Vítězná kniha Jewish Literary Awards 2023. V šestnácti letech se Josef Lewkowicz stal vězněm číslo 85314 a postupně poznal nelidské podmínky v šesti nacistických koncentračních táborech včetně Osvětimi a Mauthausenu. Po konci války zjistil, že je jediným přeživším z původně stopadesátičlenné rodiny. Následně se přidal k vojenské policii a sehrál klíčovou roli při identifikaci vůdců SS. Poznejte jeden z posledních, dosud nevyprávěných příběhů holokaustu. Příběh o nezlomném duchu, neotřesitelné víře a neobyčejné odvaze jednoho muže tváří v tvář zlu.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

The Survivor: How I Survived Six Concentration Camps and Became a Nazi Hunter , 2023


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Josefův osud: Jak jsem přežil šest koncentračních táborů a stal se lovcem nacistů. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

denisa7430
17.05.2024 5 z 5

„Být hodný, milý a laskavý člověka nic nestojí.“

AlbionFoxyFox
14.05.2024 4 z 5

První dvě třetiny byly výborné, moc oceňuji popis života před válkou a pak v Krakově. Ke konci mě bohužel trošku nudily opakující se motivy a formulace. Každopádně kniha za čtení stála.


eva3992
05.05.2024 4 z 5

Josef Lewkowicz byl odveden nacisty v šestnácti letech, prošel šesti koncentračními tábory a přežil. Po válce se přidal k vojenské policii, aby mohl identifikovat vůdce SS. Jeho příběh ještě nebyl vyprávěn a nyní se rozhodl, že ho chce zaznamenat pro další generace.

Neuvěřitelné, neuvěřitelné, neuvěřitelné! Tak přesně tato slova jsem si napsala do mých poznámek při čtení této knihy. Mohu říct, že už mám docela načteny knihy právě z období druhé světové války, ale to, co přináší pan Josef… Jeho vyprávění je hodně drsné a může nám otevřít oči, co všechno se vlastně tenkrát bohužel dělo.

Bylo to neskutečně bolavé a kruté, při čtení mi bylo smutno a úzko a nejednou jsem si i pobrečela. Občas mám problém u knih, které píší přeživší holocaustu, že se mi nelíbí stylisticky, tady je vidět, že byl ke psaní přizván zkušený spisovatel a díky tomu je kniha i velmi dobře napsaná. Přes všechny ty hrůzy, které se v ní odehrávají, tu najdete i spoustu krásných myšlenek.

Ve druhé třetině jsem se dozvěděla spoustu nového, co se dělo v Polsku po válce, ale třeba i v Jižní Americe. Ke konci knihy jsem však s příběhem měla trochu problém. To, že se Josefův život stal skoro až pohádkový, to bych ještě zvládla, byl houževnatý a pilný, tak se vypracoval. Ale co mi skutečně vadilo je, jak se v příběhu řešily peníze, kolik si vydělal a jaké jmění by to bylo dnes. To se mi prostě do takovéto knihy vůbec nehodilo.

Každopádně, hlavně první polovina knihy, je vážně skvělá a pokud máte rádi skutečné příběhy z tohoto období, rozhodně vám knihu můžu doporučit.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Rebel, Samotářka a další knižní novinky (16. týden)

14.04.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Josefův osud: Jak jsem přežil šest koncentračních táborů a stal se lovcem nacistů v seznamech

v Přečtených9x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce36x
v Chystám se číst50x
v Chci si koupit23x
v dalších seznamech1x