Aida32 Aida32 komentáře u knih

Můj nejmilejší pokrm je jídlo Můj nejmilejší pokrm je jídlo Ephraim Kishon

... a moje nejoblíbenější kniha E. Kishona. Vtipný, satirický, s nadhledem. Mohu číst stále.

… a manželka nejlepší ze všech … a manželka nejlepší ze všech Ephraim Kishon

E. Kishon je moje srdeční záležitost. Vtipný, úžasný. Přibaluji si každoročně na dovolenou.

Raději zešílet v divočině Raději zešílet v divočině Aleš Palán

Skvělá kniha, kterou mi doporučila dcera, jako ostatně většinu knih. Formou rozhovoru se člověk seznámí s lidmi, které životní osudy donutily žít velmi netradičně. Zajímavé, poučné, nutí k zamyšlení a srovnání. I když člověk asi nebude tyto samotáře následovat ani jim závidět jejich život, mnoho jejich myšlenek stojí za úvahu. Výborná kniha a krásné fotografie.

20.07.2020

Angličtina pro lamy Angličtina pro lamy Ladislav Čech

Moje věčná kniha a učebnice, mnohokrát přečtené první kapitoly, kde si člověk dokáže, že to jde a něco už umí a asi ji budu číst navždy. Po 60 se už asi stejně mluvit nenaučím, ale chuť mám stále a doufám.

20.07.2020 3 z 5

Angličtina pro lamy Angličtina pro lamy Ladislav Čech

20.07.2020 3 z 5

Ládík Zibura je pašák a baví mě. Nečekám, že půjde o poučný cestopis, ale o zážitky z cest. A klobouk dolů za odvahu jít sám a pěšky. Využívá možností, které má každý, ale ne každý má tu chuť a odvahu jít sám do neznáma. Opět nezklamal, i když první kniha se mi líbila víc.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Čtivé a odlehčené čtení k vodě a na letní dovolenou. Oddechovka, nic náročného, prostě dobře se to čte a děj plyne.

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Prvotina japanoložky Anny Cimy mě zaujala tím, že ji napsala poměrně mladá začínající spisovatelka, dále tématem, protože děj se odehrává v Tokiu i v Praze, částečně je to zřejmě autobiografické dílo, protože hlavní postava i autorka studují japonštinu a také mi připomněla oblíbeného japonského autora H. Murakamiho. Děj i hlavní postava je jakoby dvojí, jedna studuje v Praze a pátrá po osudech jistého spisovatele a druhá je uvězněna v tokijské čtvrti Šibuja. Každopádně čtivé a zajímavé, originální.

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima