Ahena Ahena komentáře u knih

O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky Ludmila Bakonyi Selingerová

Příjemné čtení nejen pro ty nejmenší, ale také dospělé. Knihu jsem zakoupila v předprodeji pro sebe a mladší sestru. Hned po vydání jsem ji přečetla jedním dechem. Jako plus obsahuje nádherné ilustrace. Do detailu je doladěn i přebal - dlouho jsem neviděla takto pěkně zakomponovaný "nevzhledný" čárový kód.

23.06.2019 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

U této knihy se nemám potřebu rozepsat. Možná lepší žádný komentář než takovéhoto typu.
Ve třinácti letech mne tato kniha zajímala, bavila a líbila se mi její forma. Musí existovat knihy, které vtáhnout do světa "písmenek" i málo čtivé puberťačky, které by jinak seděly na sociálních sítích, nebo trajdaly hodiny po nákupech. Tímto nechci diskriminovat chlapce, určitě si kniha může najít příznivce i na této větvi. Proto ji neodsuzujme, ať si najde své příznivce, které průměrnou úroveň ocení.

02.09.2011 2 z 5

Pacifik: Peklo za oceánem Pacifik: Peklo za oceánem Hugh Ambrose

Troufám si říci, že jde o nejlepší knihu, co byla napsána o válce s Japonskem. Tvrdí mariňáci co nesmí ukázat strach? Tak to nebylo. Strach je to palivo, které je pohání k cíli. K uspořádání Japonska do latě. Kniha popisuje čtyři jedince a jejich děsivé příběhy. Uvidíme zde více úhlů pohledů než v seriálové předloze (The Pacific). Jak jinak, než plný počet. 100%

19.12.2010 5 z 5

Marťanská kronika / 451 stupňů Fahrenheita Marťanská kronika / 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

451 stupňů Fahrenheita: Ve třídě se smějí, co to je za knihu. Další 'zbytečná' povinná četba? Ne. 451F je kniha plná překvapení a snad i nějakého toho ponaučení. Proč se nezastavíme. Neochutnáme padající kapky deště, nepozorujeme motýlky a nepřivoníme k růžím. Nečteme knihy a jediná přijatelná zábava je sledovat televizi. Lenivost. Naše budoucnost?
Když čtete tento komentář já už dávno sedím v trávě, rukama sleduji její strukturu a dívám se do nebe.

25.11.2010 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Nekonečné, silné a choulostivé téma. Netypické vypořádání se se smrtí rodičů a velké sexuální napětí mezi sourozenci, kteří jednoduše musí čelit dnům bez podpory dospělých. Rozhodují se, jak bude jejich život vypadat a proč by měli i nadále schovávat to hrozné tajemství, které se skrývá ve sklepě.
Napětí od začátku do konce, zaujetí a pobouření.
Chtěl snad McEwan ukázat lidem, že dobře čitelná kniha jde napsat i na toto téma? Za sebe mohu říci, že se mu jeho záměr povedl. (Avšak, filmové zpracování mě moc nenadchlo)

25.11.2010 5 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Skvělá, avšak v některých částech křečovitá a složitá. Příběh jsem si vychutnala. Oceňuji i informace, které můžeme promítnout do vlastní tvorby (hlavně zbraně, časové úseky apod.).

30.11.-0001 4 z 5