adelablk adelablk komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Příběh je velmi silný, je napsán jednoduše, čtivě, přesto ve vás vyvolá bolest a vztek. O nacistických táborech se mluví hodně, o těch sovětských na Sibiři už tolik ne. A ani na tyto činy nesmíme zapomenout. Doporučuji všem.

21.09.2022 5 z 5

Námět příběhu je zajímavý, škoda, že je tak málo propracovaný. Chyběla mi omáčka okolo, detailněji popsané situace odehrávající se v knize, hlubší popis postav a myšlenky hlavní hrdinky, které by více vtáhly do děje. Knihu bych doporučila nenáročným čtenářům, kteří hledají rozptýlení na 1-2 večery.

07.09.2022 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Geniální knižní série. V posledních dvou dílech mi byla Elena víc a víc nesympatická, Lily chování bylo často nepochopitelné, ale stejně jsem oboum celou dobu fandila. Jak byl celý příběh hrdinek drsný, tak toto zakončení bylo ještě smutnější, než jsem čekala. Určitě na knihy ale nějakou dobu nezapomenu a všem je doporučím. Jedny z nejlepších knih, co jsem četla.

06.07.2023 5 z 5

Stalinovy krávy Stalinovy krávy Sofi Oksanen

Do knihy jsem se pokoušela začíst několikrát a povedlo se až po pár letech, co mi trčela v knihovně. Nejde o jednoduché čtení, ani formou, ani obsahem. Přesto mě ale knížka zasáhla a příběh mi zůstal v hlavě ještě dlouhé týdny po dočtení. Není pro každého, ale svým způsobem je krásná. Pokud se dostanete dál a necháte se pohltit, tak vám příběh zůstane v mysli a budete ji milovat.

21.09.2022 5 z 5