9188 9188 komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Nečakala som, že ma to tak strhne do deja, že si plánovaný nákup odložím až po prečítaní knihy. Nemohla som sa od tohto príbehu odtrhnúť čo ma prekvapilo lebo to bola kniha z knihobúdky. No, musím uznať, stála za to. Na to, kedy bola vydaná, naozaj nadčasová a v dnešnej dobe má čo povedať.... Odporúčam všetkými 20-timi.

09.01.2024 5 z 5

Kuchyňská zahrádka bez odpadu Kuchyňská zahrádka bez odpadu Katie Elzer-Peters

Je to veľmi praktický radca pre ekologické a finančne úsporné triky do kuchyne.

Leadership podle knihy Nehemiáš Leadership podle knihy Nehemiáš John White

Kniha popisuje aké by mal mať vlastnosti dobrý vodca aby bol vhodnou inšpiráciou a motiváciou pre svoje okolie. Sú to princípy vedenia na biblickom základe. V niektorých situáciách autor nesúhlasí s konaním Nehemiáša, no nenasleduje autorovo odsúdenie ale otázka, či v tejto situácii sa rozhodol Nehemiáš správne.

20.06.2022 5 z 5

12 pravidiel pre život – Liek na chaos 12 pravidiel pre život – Liek na chaos Jordan B. Peterson

Ako som postupovala stranu za stranou, kniha sa stávala nudnou a nudnejšou. Autor sa tu pokúša dať viac pohľadov na jednu vec až tak komplikovane, že som strácala záujem to dočítať a nestotožňujem sa s jeho popisom dobra a zla.

20.06.2022 1 z 5

Dobré rady do kuchyně Dobré rady do kuchyně Christina Zacker

Áno, môžem len potvrdiť, že je to užitočný a skvelý radca do každej domácnosti. Už dlhšie som hľadala informácie a tipy na jednom mieste aby som zlepšila vedenie a hospodárenie v domácnosti. A tu sa mi dostal do rúk tento malý poklad.

Olivová kuchařka Olivová kuchařka Dagmar Derré

Kto má rád olivový olej, tak toto je vhodná kniha. V úvode sa dočítate o chemickom zložení olivového oleja, o jeho charakteristickej chuti a vôni, o druhoch ponúkaných na trhu až po kozmetické využitie. Srdce tejto knihy tvorí množstvo receptov pre prípravu predkrmov, polievok , mäsa, rýb, bezmäsitých jedál, cestovín, pizze a pečiva. Postupy sú zrozumiteľné a k niektorým receptom sú priložené aj fotografie pokrmu.

Těstoviny Těstoviny Anne Wilson

Taliansku kuchyňu mám veľmi rada a táto útla kuchárka je vynikajúcim pomocníkom ako pre začiatočníkov tak aj pre pokročilejších. Hneď na začiatku ma prekvapila prehľadná tabuľka, ktorá obsahuje tipy ako odmeriavať a vážiť bez váhy, priemerné množstvá pokrmov na osobu a nejaké tipy na urýchlenie prípravy pokrmov. Na ďalších stranách je vysvetlená správna príprava cestovín a obrázky rôznych tvarov cestovín, ktoré sú využité pre recepty v tejto kuchárke. Recepty sú zrozumiteľné, ako textovým popisom tak aj s obrázkovými postupmi.

Bible stylu Bible stylu Lauren A. Rothmanová

Bohužiaľ, oblečenie robí prvý dojem a to, čo povieme, až druhý. A tu sa ponúka malý radca. V knihe je mnoho tipov a trikov ako si zorganizovať šatník, akých chýb sa vyvarovať pri nakupovaní až po dresscode. Malým mínusom sú chýbajúce fotografie, no aj tak si myslím, že každý si tu nájde niečo, čo ho môže osloviť.

Čo zo zemiakov Čo zo zemiakov Mária Hajková

Je to kuchárka, podľa ktorej často varím. Obsahuje iba 8 obrázkov, no recepty sú jednoduché, chutné a finančne nenáročné.

14.06.2022 5 z 5

Cesta důvěry se sv. Terezičkou z úzkosti, deprese, pocitu viny Cesta důvěry se sv. Terezičkou z úzkosti, deprese, pocitu viny Joël Pralong

Po dlhom období kniha dostala šancu a bolo to v správnej chvíli. Sv. Terezičku obdivujem za jej jemnosť, ktorou pristupovala k životu. Určite sa k nej znova vrátim.

13.06.2022 5 z 5