Cesta důvěry se sv. Terezičkou z úzkosti, deprese, pocitu viny

Cesta důvěry se sv. Terezičkou z úzkosti, deprese, pocitu viny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451461/bmid_cesta-duvery-se-sv-terezickou-z-uzk-VNK-451461.jpg 5 6 2

Francouzský kněz a terapeut se ve své úspěšné knize (ve Francii už 4. vydání) věnuje závažnému celospolečenskému tématu, které se nevyhýbá ani věřícím – jak žít s úzkostmi, depresí a pocity viny. Opírá se přitom o Malou cestu sv. Terezie z Lisieux, u níž můžeme díky její vlastní autobiografii velmi dobře rekonstruovat, že sama těmito duševními problémy velmi trpěla. Pralong dobře rozlišuje mezi oblastí, kde má zasáhnout psycholog či psychiatr, a oblastí, kde může pomoct duchovní vedení a podpora. Provází čtenáře nejprve životem sv. Terezie, kde ukazuje řadu symptomů, s nimiž se světice potýkala, popisuje, jak je ve svém duchovním životě proměňovala, a pak tuto zkušenost zobecňuje na způsob, jak se jí inspirovat v životě každého, kdo podobnými obtížemi sám trpí. V duchu Malé cesty vybízí ke klidnému přijetí vlastní nedokonalosti, k důvěře a odevzdanosti do Boží lásky, k zaměření na bezprostřední budoucnost, opuštění nereálných očekávání apod. Kniha pomůže jak věřícím, kteří trpí úzkostí a depresí, tak jejich rodinným příslušníkům, duchovním a doprovázejícím.... celý text

Duchovní literatura , Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Portál

Angoisse dépression culpabilité : Un chemin d’espérance avec Thérèse de l’Enfant-Jésus , 2010

9188
13.06.2022 5 z 5

Po dlhom období kniha dostala šancu a bolo to v správnej chvíli. Sv. Terezičku obdivujem za jej jemnosť, ktorou pristupovala k životu. Určite sa k nej znova vrátim.

martunka
23.11.2021 5 z 5

Jsem opravdu ráda, že jsem si tuhle knihu koupila. Svatou Terezičku mám ráda už dlouho, ale tahle kniha mi opravdu chyběla. Teď už vím, co mám udělat, aby mi bylo lépe. Určitě se k této knize ještě vrátím.

deprese duchovní život úzkost svatá Terezie z Lisieux, 1873-1897

Joël Pralong
švýcarská
2020  93%Cesta důvěry se sv. Terezičkou z úzkosti, deprese, pocitu viny
2021  70%Najít smysl v našich selháních

Kniha Cesta důvěry se sv. Terezičkou z úzkosti, deprese, pocitu viny je v