81Erinka 81Erinka komentáře u knih

Čistá duša Čistá duša Čistá Duša

Ľud z mäsa a kostí - masa bez ľudskosti.

04.02.2018 5 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Kniha ma vobec nezaujala, nezačítala som sa do nej. Knihy o 2. svetovej vojne ma zaujímajú, ale táto kniha ma nezaujala. Pri čitaní som sa strácala nevedela som či som v období vojny alebo už po nej. Námet knihy je dobrý, ale podanie celkom nešťastné. Knihu som odložila a nedočitala.

08.01.2018 1 z 5

Prostonárodné slovenské povesti I. Prostonárodné slovenské povesti I. Pavol Dobšinský

Celý koplet 3 zväzkov je úžasný, od rodičov som dostala novšie vydanie, ale musím povedať, že nie je tak krásne ilustrované ako toto vydanie, ktoré ilustroval Martin Benka. Aj tie rozprávky sú podané trochu hororovo, ktoré sú v novších vydaniach už upravované.

24.02.2017 5 z 5

Citadela Citadela Archibald Joseph Cronin

Kniha určite stojí za prečitanie. Aj keď sa príbeh odohráva na britských ostrovoch, tak si myslím, že chovanie lekárov bolo a stále je rovnaké aj u nás.

27.01.2017 4 z 5

Blázon a čiernovláska Blázon a čiernovláska Harry Thürk

Námet knihy bol dobrý - boj proti náčelnikovi polície, ktorý počas 2. svetovej vojny pracoval pre gestapo. Popis a vykreslenie postáv bol dostatočný a nevadilo mi ani preskakovanie deja do minulosti. Niekomu príde možno trochu propagandistická, lebo ide o boj mladých komunistov, ale oplatí sa ju prečítať.

14.11.2016 4 z 5

Láska v brestoch Láska v brestoch Herbert Ernest Bates

Od Batesa to bola moja 1. kniha a musím priznať, že ma vobec nezaujala. Námet poviedok bol celkom zaujímavý, ale celkovo boli nejaké nedokončené a niekedy mi ušla aj podstata veci...

14.11.2016 2 z 5

Bratanec Bazilio Bratanec Bazilio José Maria Eça de Queirós

Pekne vykreslený príbeh Luizy, ktorá podľahne svojmu bratrancovi Bazileovi a čo všetko musí pretrpieť, aby sa to jej manžel Sebastiano nedozvedel. Páčilo sa mi vykreslenie postáv a aj ich príbehy.
Autor má podobný štýl ako H. d. Balzac, ktorého knihy sú skvelé.

11.11.2016 3 z 5

Smrť sa volá Engelchen Smrť sa volá Engelchen Ladislav Mňačko

Pravdivo vykreslený príbeh partizána Voloďu, ktorý je po svojom zranení v nemocnici a rozpráva svoje zážitky zdravotnej sestre Eliške. Je to silný príbeh, ktorý opisuje aj ostatných partizánov. Boli to obyčajný ľudia, ktorí mali svoje slabosti. Páčilo sa mi, že autor nazabudol na ženy, ktoré počas 2. svetoje vojny tiež veľa vytrpeli. Napríklad ako Marta, ktorá bola židovka a nosila partizánom informácie zo štábu gestapa.
Určite si nejakú knihu od Mňačka ešte prečitam.

11.11.2016 4 z 5

Nikdy nie si sama Nikdy nie si sama Vladimír Mináč

Musím súhlasiť s čitateľkou kapllu, tiež sa mi prvá časť páčila a mala aj dej. Druhá polovica knihy už mi nič nedala a pripadalo mi, že sa píše o tom istom dookola, vobec ma to nebavilo, ale dočitala som to
Postavy boli vykreslené zaujímavo a dostatočne.

08.11.2016 2 z 5

Ženy do Jacarty Ženy do Jacarty Ary den Hertog

Kniha opisuje ako sa holandskí kolonizátori snažia zaľudniť mesto na ostrove Jáva.
Hlavná hrdinka je mladé nevinné dievča, ktoré sa vydáva na cestu, lebo v Amsterdame sa dozvedela, že loď, na ktorej sa plaví jej vyvolený - stroskotala. Svoju lásku už nevidela 2 roky.
Po vylodení však svoju lásku nestretne, ale stretáva sa s novými ľuďmi, ktorí je pomožu prežiť.
Kniha je napisaná jednoducho a bez akýchkoľvek komplikovaných fráz. Hlavné postavy mohli byť lepšie vykreslené. Autor mohol isť viac do hĺbky.
Knihu môžem doporučiť, určite nie je na škodu si prečitať čo sa odohrávalo v kolóniach.

07.11.2016 4 z 5

Čenkovej deti Čenkovej deti Fraňo Kráľ

Silná a emotivná kniha, ktorá vykresľuje chudobu. Je neuveriteľné čo tie deti museli prežiť a ako sa museli cítiť. Po rokoch som si ju zase prečitala a zanechalo to vo mne ten samý silný dojem ako pred rokmi.

07.11.2016 5 z 5

Korzičanka Korzičanka Gabi von Schonthan

Kniha stoji za prečitanie, pretože sú tam uvedené verné historické fakta, aj keď nie sú úplne podbrobné. Hlavná hrdinka je vykreslená pobrobne a dostatočne, ale ostatné postavy už akokeby autorka zanedbala.

07.11.2016 4 z 5

Život je jinde Život je jinde Milan Kundera

Kniha ma zaujala od 1. strany. Príbeh o naivnom básnikovi, ktorý si asi neuvedomuje čo vlastne svojim chovanim spôsobuje. Takýchto ľudí stretávame denne.Veľmi sa mi páčilo, ako autor nazýval postavy "básnik", "vysokoškolačka", "strýc, který myslel, že Voltaire vymyslel volt"

13.09.2016 5 z 5

Viva Maria Viva Maria Jean-Claude Carrière

kniha je celkom zaujímavá, ale dej je veľmi stručný.

05.09.2016 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

nadčasová kniha, ktorá nesmie chýbať v žiadnej knihovničke

01.09.2016 5 z 5