Blázon a čiernovláska

Blázon a čiernovláska https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319182/blazon-a-ciernovlaska-Wrt-319182.jpg 3 12 3

Súčasný život v západnom Nemecku a jeho vplyv na formovanie mládeže je témou tohto románu. Krehkú študentku Veru, čiernovlásku, ktorá po brutálnom šikanovaní vo väzení, kam ju odvedú po demonštrácii mládeže, dostane suchoty, nepomôže ani starostlivosť nejlepších lekárov...

Literatura světová Romány
Vydáno: , VPL - Vydavateľstvo politickej literatúry

Der Narr und das schwarzhaarige Mädchen , 1961

jprst
17.05.2021 3 z 5

Tak jsem si po dlouhé řadě let zase jednou připomněl, co jsme za mlada také četli. Pokud opominu patřičný ideový náboj, musím konstatovat, že příběh je poutavý, napínavý, bez hluchých míst, tohle se prostě číst dá.

81Erinka
14.11.2016 4 z 5

Námet knihy bol dobrý - boj proti náčelnikovi polície, ktorý počas 2. svetovej vojny pracoval pre gestapo. Popis a vykreslenie postáv bol dostatočný a nevadilo mi ani preskakovanie deja do minulosti. Niekomu príde možno trochu propagandistická, lebo ide o boj mladých komunistov, ale oplatí sa ju prečítať.

pavlinda
15.10.2012 4 z 5

Knihu jsem četla kdysi dávno a moc se mi líbila-přečtu ji znovu,zjištuji,že se někdy vkus nebo pohled mění.

boj proti nacistům německé romány

Harry Thürk
německá, 1927 - 2005
2008  89%Hodina mrtvých očí
1980  62%Kejklíř
1981  72%Singapur
1977  67%Amok
1963  88%Lotos na hořících jezerech

Kniha Blázon a čiernovláska je v