Zuzanka a ježeček

Zuzanka a ježeček https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49746/zuzanka-a-jezecek-49746.jpg 4 23 8

Kniha navazuje na úspěšnou knihu "Zuzanka". Příběh o správné holčičce vypráví o tom, jak se Zuzanka ujme malého ježečka, který by bez její pomoci určitě zmrzl. Text je zjednodušen, takže si ho mohou přečíst i úplní čtenářští začátečníci. Pro děti od 5 let.

simca9342
19.08.2023 5 z 5

Přečtená loni.

Opět krásný příběh na málo stranách. Navazuje na knihu Zuzanka od téhle autorky. Stále je to malá a milá holčička a když jednou najde malého ježečka , vezme ho domů a pomůže mu jak nejlíp umí. Umyje ho a dá ho do prázdné krabice. Hezké sny ježečku!

Kopretina
26.01.2023 3 z 5

Krátké, s minimem děje, malé děti neurazí a nenadchne.

Litocha
20.10.2022 3 z 5

Pro děti od pěti let je podle mě příběh příliš kraťoučký a jednoduchý. Vlastně jsem na něm nenašla nic moc zajímavého – u příběhu bych čekala více invence, na naučnou knížku to zase obsahuje minimum faktických informací. Synovi jsem ho ani domů nebrala, dávno už čteme propracovanější a originálnější příběhy. Ale obrázky jsou milé, to zase ano.

Knihomolka506
28.03.2022 5 z 5

Přečtená v knihovně 2/3.

Vyprávění pro děti o tom, jaké je mít zodpovědnost za malé nalezené zvíře.

Osice
02.07.2020 3 z 5

Krásné obrázky od V. Baránkové, text s množstvím chyb a vděčné téma o zvířátku, které se ptá jiných zvířátek, jak se vypořádávají s nějakým „problémem“. Tentokrát je tím zvířátkem ježeček, který se narodil na samém konci léta a postupně zjistí, jak se chystají na zimu veverky, zajíci, ryby a vlaštovky. Informací je poskrovnu, přesto děti získají základní představu o tom, jak odlišně tráví zvířátka zimu.

Naše první setkání s D. Krolupperovou. Dcera si knihu vybrala v knihovně sama. Za mě mírné zklamání.

kuky921
08.01.2017 2 z 5

Velmi kraťoučký text s milými obrázky, ale ty chyby :-(

bibi.r
16.12.2014 4 z 5

Škoda těch chybek, editor/korektor to moc nezvládl... a to je napováženou, když se jedná o tak krátký příběh. Příběh je jinak moc pěkný a ilustrace milé.

Jelitovna
04.04.2014

Jak bych to jen řekla? První věta velmi krátké knihy zní asi takto: "Ježek na narodil až samém konci léta." A taková povedená je tam ještě jedna. Autorka za to jistě nemůže...