Žurnalistický slovník

Koupit

Soubor zhruba 700 hesel reflektujících a zesměšňujících nejčastější novinářská klišé a ustálené výrazy. Předmluvou opatřil Karel Čapek. Ze slovníku o veřejnosti: "Veřejnost je: Široká, uvědomělá. Veřejnost se právem ptá. Veřejnost je znepokojena, krajně pobouřena, nedá se napálit, nesedne na lep, na vějičku, nedá se zaslepit lesklými frázemi; pobouření zmocnilo se naší veřejnosti." ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92727/zurnalisticky-slovnik-92727.png 3.65
Humor, Literatura česká
Vydáno, František Borový

Kniha Žurnalistický slovník

MilanCFC

Docela dobrá satira, místy vtipně napsané vysvětlivky nebo vtipně nakombinované vysvětlivky více hesel, místy naopak dost odvážné vzhledem k době napsání a vydání. Němci jistě radost neměli.

Balumba
15.11.2019

Zajímavá probírka dobovými asociacemi a narážkami.

Stilico
06.06.2012

Byl bych zvědav, jak by vypadal dnes obdobný žurnalistický slovník. Jaká klišé a kolik až roztodivných souvislostí dokáží vytvořit novináři v každé době a to se snažil zachytit Poláček ve svém žurnalistickém slovníku. Po přečtení slovníku od Poláčka si uděláte přehled, čím žila první republika a jak byli někteří politici vnímáni tiskem a uvědomíte si, že mnoho věcí v jádru zůstává stejných.

Zvláštní problém Františka S.
Zvláštní problém Františka S.
Robin Druhý a jeho rodina
Robin Druhý a jeho rodina