Ztracený svět

Ztracený svět https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77952/ztraceny-svet-77952.jpg 5 111 22

Sedm příběhů z pradějin Země je dílem našeho předního badatele. V sedmi povídkách nám autoři ukazují život od předchůdců dinosaurů až po dobu kamennou. Každá povídka zavádí čtenáře do jiného prostředí s odlišnou květenou a zvířenou. Kniha je doplněna hodnověrnými ilustracemi pradávných tvorů, autorovým doslovem o vývoji života v jednotlivých etapách Země, tabulkou geologických ér a period a přehledem kulturního vývoje lidstva ve starší době kamenné.... celý text

pet-kyval
15.11.2010 4 z 5

[027/10] I když to ze začátku vypadalo nadějně a celkové pojetí je opravdu originální, ne každá povídka mě dokázala nadchnout natolik, aby to bylo stoprocentně kladné hodnocení.

(071) Bylo třeba, aby statisíce pokolení různých rodů prožily své životy, než se ve velkolepém vývojovém řetězu zrodil dnešní náš ušlechtilý kůň.

Zápas praještěrů, hon na jelena a snad i putování pravěkého člověka byly příběhy z těch, které mě zaujaly asi nejvíce. Ale je fakt, že popisy prvohorní krajiny mě zrovna moc nefascinovaly.

(031) Nebylo dosud na světě ptáčka, který by kraji zpíval své písně. Nebylo dosud ani savců, jejichž vítězný řev nebo táhlé bučení by se nesly močálovitou plání a ztrácely se v tichých lesích starobylé nádhery. V celém tehdejším světě panovala čistá a neposkvrněná krása. Byla to však krása němá, pozorovaná jen strnulýma očima obludných ještěrů.

Kdybych to četla v letech, kdy mi bylo osm až deset let, byla bych nadšena i z těch popisů, protože tenkrát jsem to prostě žrala. Ale dnes, když už mě ten zájem opustil, to pro mě nebylo tak vzrušující a originální, jak bych si přála. Každopádně je to ale myslím velmi dobrá kniha a stojí za alespoň letmé přečtení.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Pan Augusta vytváří příběhy dávno vyhynulých tvorů z různých geologických období. S nádhernými Burianovými ilustracemi a skvělým Augustovým popisem, vidíte nádhernou, neznámou a divokou přírodu, ve které se pohybují tvorové, kteří ožili díky vypravěčskému umu a malířskému mistrovství.